Україна та Великобританія оновили Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство

Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс підписали друге доповнення до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Документ затверджує спрощення взаємного доступу на ринок публічних закупівель.

Угода оновлює порогові значення, а також змінює валюту, встановлену для їх обчислення з євро на спеціальні права запозичення (МВФ). Також будуть впорядковані положення щодо взаємного застосування державних закупівель в частині надання медичних послуг.

Україна та Велика Британія мають намір і далі розвивати договірно-правову базу, яка сприятиме двосторонній торгівлі і посиленню зв‘язків між українським та британським бізнесом.

“Оновлення Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії є дієвим доказом активної взаємодії Києва і Лондона в торговельній та економічній сферах, незважаючи на триваючу російську агресію проти України”, – зазначила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, попередні доповнення до Угоди співробітництва між Україною та Великобританією були підписані 4 травня цього року. Документ передбачає скасування всіх тарифів та квот у взаємній торгівлі.

В умовах військової агресії РФ проти України, Велика Британія продемонструвала себе одним з ключових партнерів та друзів нашої держави, надаючи актуальну та своєчасну підтримку. Зокрема, це постачання необхідних видів озброєння та військової техніки, запровадження дієвих санкцій проти країни агресора, формування механізмів підтримки для економіки нашої держави.

Детальніше про співпрацю Дніпропетровської області та Великої Британії за посиланням.

Джерело: www.kmu.gov.ua