Україна у 2022 році збільшила експорт до Євросоюзу на 4,2% р./р.

За рік ЄС придбав українських товарів на суму близько $28 млрд

За попередніми оцінками Міністерства економіки відповідно до методології торгового балансу, експорт товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2% в порівнянні з 2021 роком – до $28 млрд. Про це йдеться у пресрелізі відомства.

«Це надзвичайно важливо з огляду на диверсифікацію логістичних маршрутів – а саме таке завдання ми ставимо на майбутнє, зокрема і Планом відновлення. Україна розширюватиме сухопутні транспортні коридори та експорт в ЄС та, відповідно, менше залежатиме від морського експорту навіть після розблокування та повернення всіх портів. І, безумовно, це важливо з огляду на подальшу економічну інтеграцію до ринків ЄС, залучення України до європейських ланцюжків доданої вартості», – заявила перший віцепрем’єрміністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Зростання українського експорту до Євросоюзу стало можливим завдяки заходам з підтримки української економіки в цілому. Зокрема це лібералізація податків, дерегуляція, підтримка виробників, страхування експорту за допомогою інструментів ЕКА.

Також експорт збільшився завдяки заходам, вжитим нашими партнерами в односторонньому порядку, або спільно – Україною та партнерами. Це відкриття, зокрема, європейських ринків для українських товарів, ініціатива ЄС «Шляхи солідарності», «митний безвіз», «транспортний безвіз» тощо.

У 2023 році динаміка показників зовнішньої торгівлі України формуватиметься в напрямку поступового надолуження втрат, понесених у 2022 році. Бюджет на 2023 рік передбачає зростання експорту товарів та послуг на 7,2%.

«Ми налаштовані активно просувати український експорт на зовнішніх ринках, працювати на подальше зменшення бар’єрів для експорту українських товарів та послуг шляхом підтримки експорту через розвиток інструментів кредитування, страхування та перестрахування експорту», – наголосила Юлія Свириденко.

За підсумками 2022 року Україна експортувала 99,8 млн т товарів. Морський транспорт забезпечив 54% перевезень від загального обсягу експорту – 53,86 млн т, залізничний – 33,5%, 33,73 млн т, а автомобільний – 12%, 12 млн т.

Джерело: https://gmk.center/ua/