Україна значно наростила обсяг експорту замороженої малини

Конкуренція на світовому ринку замороженої малини дуже висока.  Професор Інституту економіки сільського господарства та харчової промисловості Польщі Божена Носецка зазначає, що зараз експорт української замороженої ягоди набагато менше, ніж у світових виробників, але серед них немає такого великого і швидкого зростання виробництва малини як у випадку з Україною.

Так, з січня по вересень 2017 року експорт замороженої малини з України склав 9 тис. тонн. За аналогічний період 2018 року – 10 тис. тонн, за 2019 рік – 12 тис. тонн, а у 2020 році Україна експортувала 21 тис. тонн замороженої малини. Для порівняння, з січня по вересень 2020 року експорт сербської замороженої малини склав 183 тис. тонн, Польща експортувала 67 тис. тонн, Чилі – 55 тис. тонн, Боснія і Герцеговина – 23 тис. тонн.

«Це показує, наскільки серйозним конкурентом є Україна. Більш того, такий тренд збільшення експорту ягоди є державним планом України з розвитку ягідних культур», – додала Носецка.

Нагадаємо, що гордістю Могилівської громади є «Перший ягідний» кооператив, який створили 12 підприємців. Загальна посівна площа – майже 30 гектарів.  За сезон тут збирають та збувають до 150 тонн полуниці й малини. Акцент роблять на вирощуванні полуниці, літньої та ремонтантної малини. До того ж у якості експерименту вирощують ожину, лохину, смородину, аґрус, виноград та плодово-ягідні дерева.

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі за посиланням

Джерело: www.agronews.ua