Українські виробники продуктів та онлайн-сервіси оголосили бойкот країні-агресору

Українські компанії масово відмовляються працювати на території РФ та припиняють будь-яку співпрацю з росіянами через війну з Україною. Хтось припинив співпрацю ще до війни, але більшість почала це робити після вторгнення Росії в Україну.

Українські онлайн-сервіси

Freelancehunt – одна з найпопулярніших фріланс-бірж для пошуку замовлень. Там вирішили заблокувати російських користувачів із можливістю виведення коштів.

Jooble — міжнародний сайт пошуку роботи, яким щодня користуються мільйони людей у ​​71 країні світу. Засуджуючи військову агресію Російської Федерації, Jooble повністю припинив роботу служб компанії у доменах зон “ru” та “by”. З сьогоднішнього дня, 5 березня, користувачі цих країн бачитимуть на сайті антивоєнний банер.

Djinni — ресурс для пошуку вакансій в IT-сфері. Сервіс більше не працює з бізнесом та користувачами з РФ та Білорусі. Компанія рішуче засудила війну та закликала підтримати ЗСУ.

Parimatch — український сервіс онлайн-ставок та букмекерської діяльності також залишає російський ринок та відкликає російську франшизу.

Tiu.ru – один з найбільших маркетплейсів на російському ринку, який був заснований українськими розробниками. Щомісяця сайт відвідувало понад 20 млн. користувачів, а оборот перевищував 100 млн. доларів. Сайт відтепер став недоступним у Росії.

MEGOGO – провайдер цифрового та розважального контенту. Заснований у 2011 році онлайн-кінотеатр став одним із найбільших на ринку Росії. Кілька днів тому в компанії оголосили, що більше не транслюватимуть там фільми та серіали: відкликали франшизу. Також сайт видалив зі своєї бібліотеки усі російські фільми та відкрив безкоштовний доступ для всіх користувачів з України.

Виробники програмного забезпечення

Readdle – українська продуктова IT-компанія, що займається розробкою популярних додатків: Documents, Scanner Pro, PDF Expert, Calendars, поштового клієнта Spark та B2B-продукт Fluix. У компанії вирішили повністю видалити свій софт із російського App Store та Google Play.

Компанії-виробники продукції

Sister’s Aroma – відома компанія-виробник парфумерії. У компанії заявили, що негайно закривають франшизу для всіх російських партнерів із Білорусі та Росії.

Nemiroff – широко відомий в Україні та в Росії виробник алкогольних напоїв. Український бренд, виробничі потужності якого розташовані у Немирові Вінницької області, заявив, що скасовує ліцензію на виробництво своєї продукції в Росії.

Компанії в галузі фінансів та бізнесу

Poster POS – програмне забезпечення для рестораторів та система клієнтського обліку. Відключили 10 000 російських кафе та ресторанів від своєї системи. У Poster виступили із заявою про те, що відтепер не надаватимуть послуги для територій Білорусі та Росії. Також керівництво компанії закликало всіх росіян виходити на антивоєнні мітинги на вулицях міста.

Serpstat – відомий онлайн-сервіс для маркетологів та SMM-фахівців, заснований в Одесі у 2013 році. Сервіс повністю заблокував усіх користувачів із РФ без можливості повернення грошей за тарифи до завершення війни.

KUNA.io — обслуговування обміну криптовалют, криптобіржа. Повністю виключила рубль із торгів та заснувала благодійний криптофонд для допомоги Україні.

Letyshops — кешбек-сервіс, який повертає частину грошей із покупок в інтернет-магазинах України та різних країн світу. Компанія вирішила зупинити роботу сервісу у Росії.

inCust – платформа для взаємодії з покупцями, партнерами та робітниками. Закрили доступ клієнтам із Росії та Білорусі. Засудили війну та закликали вийти на вулиці на антивоєнні мітинги.

Pics.io — це система, яка змінює способи пошуку, повторного використання, оновлення та обміну цифровим контентом. Компанія вирішила припинити будь-які ділові відносини з існуючими та потенційними клієнтами з Російської Федерації. Надалі, як заявляється, компанія блокуватиме доступ із Росії до будь-якого сервісу.

eSputnik – компанія у сфері direct-маркетингу, яка займається створенням сервісів для оптимізації каналів комунікації B2C: email, SMS, Viber, App Inbox, web та мобільних push-повідомлень. Цілком перестала працювати з клієнтами з Росії та Білорусі, хоча для них компанії російський та білоруський ринки становили суттєву клієнтську базу. Засновники різко засудили російський військовий наступ на Україну та звернулися до росіян із вимогою виходити на протести проти війни та вторгнення Росії в Україну.

Бітрікс24 (Україна) – система корпоративного керування для бізнесу, яка допомагає автоматизувати процеси. Український офіс більше не має співпраці з компанією-розробником у Росії. У компанії наголосили, що всі свої проекти почали згортати ще до початку війни.