Український бізнес може залучати кредити до $1 млрд від агентства федерального уряду США

Фінансова корпорація розвитку Сполучених Штатів Development Finance Corporation (DFC), яка є агентством федерального уряду США, заявила про готовність кредитувати український бізнес. Як повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан, в рамках окремих проєктів бізнес зможе отримати суми від $1 млн до $1 млрд.

Умови кредитування

Зазвичай DFC підтримує тільки американських інвесторів, які здійснюють інвестиції в різні країни світу. Але заради України вони зробили виключення і готові видавати кредити, навіть якщо в українському бізнесі не буде американського інвестора.

За словами Олександра Грибана, DFC готова підтримувати Україну декількома різними фінансовими інструментами. Крім прямого кредитування, вони готові надавати покриття кредитних ризиків.

«При такому сценарії кредитором для українського позичальника виступає приватний банк, але позичальник купує страховку кредитного ризику у DFC. Таким чином умови за кредитом стають більш вигідними – позичальник отримає нижчу ставку, довший термін залучення грошей і таке інше», — пояснює заступник Міністра економіки.

Крім того, DFC готові страхувати політичні ризики, в рамках яких в них є інструмент покриття військових ризиків.

Хто зможе залучити кредити від DFC?

Обмежень на кількість кредитів для українського бізнесу наразі не встановлено. Проте кредити, страхування, та інші фінансові інструменти, які пропонує DFC доступні лише тим компаніям, які пройшли фінансовий аудит, мають бізнес-план, який відповідає умовам міжнародного фінансового аналізу.

Виключення з цього правила також є — DFC наразі готова видавати безкоштовні фінансові гранти тим компаніям, які визнають перспективними, навіть якщо вони ще не пройшли міжнародний фінансовий аудит.

«Тобто українській компанії можна буде взяти цільовий грант на підготовку для проходження міжнародного фінансового аудиту та приведення корпоративної та операційної структури у відповідність до міжнародних вимог. Після його проходження такий позичальник зможе користуватись всіма переліченими вище фінансовими інструментами», — зазначив Олександр Грибан.

Джерело: https://ain.ua/