Уряд України схвалив законопроєкт про посилення відповідальності за порушення у сфері насінництва

Уряд України на засіданні 23 грудня схвалив законопроєкт, яким регулюються питання відповідальності за правопорушення у сфері насінництва, а також у сфері дотримання заходів біологічної й генетичної безпеки сільгоспрослин. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України.

Також схвалений законопроєкт визначає повноваження Держпродспоживслужби України в питанні контролю за дотриманням законодавства в зазначених сферах.

«Завдяки цьому законопроєкту Держпродспоживслужба зможе посилити контроль за адміністративними правопорушеннями у сфері насінництва і розсадництва. Документ розроблений з метою захисту прав споживачів, виробників та власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Крім того, законопроєкт передбачає контроль за незаконним використанням сортів рослин, несанкціоноване використання ГМО в рослинництві та очищення внутрішнього ринку від неякісного, фальсифікованого насіння.

Зокрема, документом передбачається ведення штрафних санкції за порушення заходів біологічної й генетичної безпеки щодо сільгоспрослин, за порушення вимог ведення насінництва та невиконання вимог Держпродспоживслужби, яка здійснює державний нагляд у зазначеній сфері. Також законопроєкт визначає повноваження відомства і її посадових осіб, які мають право складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення в даній сфері та накладати адміністративні стягнення.

Джерело: Інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ»