В м. Дніпро відбулася дев’ята міжнародна конференція «Яблучний бізнес України-2019»

14 – 15 серпня у м. Дніпро відбулася одна з найвизначніших річних подій в українському плодоовочевому секторі – дев’ята міжнародна конференція «Яблучний бізнес України-2019», організатором якої виступив проєкт «АПК-Інформ: овочі та фрукти» спільно з Українською плодоовочевою асоціацією.

Конференція пройшла в дводенному форматі: 14 серпня – конференційні сесії в місті Дніпро, 15 серпня – практичний бізнес-тур в ТОВ «Сади Дніпра» (ТМ UApple), один з провідних виробників і експортерів яблук в Україні.

У заході взяли участь понад 20 іноземних компаній з більш ніж 10 країн світу (ОАЕ, Кувейт, Сінгапур, Іспанія, Білорусь, Індія, Великобританія, Йорданія, Південна Африка, Єгипет та інші). Частина запрошених покупців вже співпрацюють з українськими виробниками, причому по багатьом сортам і з різними критеріями якості.

В рамках конференції також відбувся міжнародний торговий форум за участю імпортерів яблук з ЄС, Близького Сходу і Південно-Східної Азії.

В ході конференції обговорювались питання зовнішньоекономічних відносин між Україною та країнами світу.

В сезоні 2018/2019 років Україні вдалось зберегти позитивний торговий баланс по яблуку, збільшивши експорт до рекордного показника 62 тис. тон. Рік тому експорт був мінімум в 1,5 рази меншим. В той самий час Держстат зафіксував майже 3-х кратне збільшення імпорту яблук: в період з липня 2018 року по червень 2019 року в Україну було ввезено 19,5 тис. тон цих фруктів. Безумовним досягненням цього року стало розширення географії експорту яблук, поставки відбувалися в 18 країн світу.

Експорт істотно збільшився в напрямку Близького Сходу, Південно-Східної Азії і Туреччини. Більше яблука Україна експортувала і в країни ЄС, де місцеві фермери також зібрали рекордний урожай.

Збільшити експорт вдалося за рахунок істотного зниження цін на українські яблука і збільшення частки продукції експортної якості в деяких господарствах.

Україна збільшила поставки яблук на найбільш вимогливі і дорогі ринки Південно-Східної Азії, такі як Сінгапур і Малайзія.

У загальному рейтингу постачальників яблука до Малайзії, зараз Україна знаходиться на восьмому місці. Всього в цьому сезоні Україна експортувала до Малайзії близько 550 тон яблук. Аналогічна ситуація і на ринку Сінгапуру – за обсягом експорту яблука в цю країну серед європейських країн Україна поступається лише Франції та Італії, але випереджає Польщу, Бельгію, Іспанію, Нідерланди та інших експортерів.

Довідково: В каталозі інвестиційних проектів DIA представлено інвестиційні проекти:

  • комплекс зі зберігання плодо-овочевої продукції та її сортування;
  • створення фруктових садів Межеріччя (Павлоградський район).

Ознайомитись з проектами можливо за посиланням