Пілотний проєкт передбачає виготовлення зеленого водню з використанням відновлювального потенціалу українських гідроелектростанцій.

Найбільша гідроенергетична компанія України “Укргідроенерго” підписала Меморандум про взаєморозуміння між, німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проєктів з виробництва “зеленого” водню в Україні. Одним з найперспективніших проєктів “Укргідроенерго” є проєкт “Впровадження сучасних технологій виробництва “зеленого” водню”.

ANDRYTZ HYDRO є глобальним постачальником обладнання й послуг для гідроелектростанцій. Проєкт передбачає виготовлення “зеленого водню” з використанням відновлювального потенціалу українських гідроелектростанцій. Він направлений на підвищення стійкості і незалежності енергетичної системи країни шляхом імпортозаміщення. Окрім того, він допоможе у виконанні зобов’язань, які взяла на себе Україна за Рамковою Конвенцією ООН про зміну клімату, Кіотським протоколом, Паризькою угодою, а також Європейським зеленим курсом.

““Зелений” водень користується серйозною підтримкою з боку урядів і бізнесу по всьому світові і кількість водневих проєктів щороку зростає. Україна має значний потенціал в цьому напрямку і може стати помітним гравцем на ринку”, – заявив Гармс.

Він також наголосив на важливості співпраці сторін у досягненні енергетичної стабільності та екологічної стійкості. Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота наголосив на актуальності даного проєкту в умовах війни України за незалежність.

“Під час військового й енергетичного терору з боку Росії, цей проєкт є надважливим не лише для України, але й для усієї Європи. Підписання Меморандуму дасть старт глобальним процесам, які допоможуть у перспективі створити в нашій державі водневий хаб. З його появою Україна зможе досягти реальної енергетичної незалежності й стати потужним виробником стратегічного енергоносія для глобального ринку”, – зазначив Сирота.

Генеральний директор MAN Energy Solutions доктор Уве Лаубер акцентував на важливості розвитку в Україні водневих технологій, адже вони можуть бути потужним драйвером для національної економіки.

 “Компанія, яку я очолюю, є провідним німецьким постачальником установок з виробництва водню. Підписання Меморандуму – результат дворічної співпраці наших фахівців в питаннях розбудови нової для України галузі. Ми робимо великий крок до розвитку водневої енергетики і партнерство в даному напрямку є важливим елементом для подальшої успішної реалізації спільних проєктів”, – зазначив Лаубер.

Керуючий директор ANDRITZ HYDRO GMBH Домінік Фуст зазначив, що підписання Меморандуму – подія історичної ваги.

“Підписання Меморандуму між нашими компаніями позитивно вплине на подальший розвиток спільних проєктів. Сьогодні ми – на початку шляху, але ми разом творимо майбутнє і попереду в нас багато роботи”, – зауважив Фуст.

Джерело: www.ecopolitic.com.ua