Відповідно до рішення Кабінету Міністрів, в Україні створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства. Для аграріїв це відкриває нові горизонти, оскільки уряд обіцяє сприяти збільшенню площ зрошуваних земель та дренажних систем.

«Наша ціль поруч із земельною реформою синхронізувати реалізацію іригаційної реформи. Зокрема законопроєкт про об’єднання водокористувачів вже готовий до першого читання. Ми будемо відбудовувати і розширювати меліоративні системи із залученням приватного і державного капіталу. Це проєкти, де кошти вкладаються не просто в інфраструктуру. Вони матимуть швидкий і відчутний ефект, оскільки одразу формують додану вартість, збільшують врожай, кількість робочих місць і повертають деградовані землі в сільськогосподарське користування», – зазначає міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Завдання Міністерства — відродити та інтегрувати повноцінну меліорацію в аграрну політику країни.

Серед основних завдань щодо відновлення галузі відповідно до Стратегії зрошення та дренажу до 2030 року, зокрема, збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем. А ще – стимулювання механізму державно-приватного партнерства, створення передумов для підвищення конкурентоспроможності національного сільськогосподарського виробництва на світовому ринку. Також поліпшення якості надання послуг і прозорості формування тарифів, модернізація та відновлення  меліоративних  систем (міжгосподарських та внутрішньогосподарських мереж).

Джерело: за матеріалами https://agro.me.gov.ua/ua