У грудні 2020 року очікується внесення нового законопроєкту щодо державної підтримки страхування посівів агровиробників до Верховної Ради України. Першочергово компенсації страхових платежів підлягатимуть такі зернові культури, як пшениця, ячмінь та жито.

Це пояснюється структурою озимого клину в Україні – у цьому році з 8 млн га озимини, понад 6 млн га фермери відвели під пшеницю, трохи більше ніж 1 млн га засіяні ячменем та житом.

У разі прийняття документа в першому кварталі наступного року, відкриється можливість запуску підтримки страхування під озимі культури врожаю 2022 року.

 «Агрострахування стане важливим інструментом для підтримки фермерів. У робочій групі за участю фахівців Мінекономіки, НБУ та учасниками аграрного і страхового ринків ми напрацювали кілька принципових позицій, які зафіксовані в новому законопроекті. Йдеться про жорсткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечення прозорості перестрахування, а також чітке регулювання ставок», – заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Джерело: www.agronews.ua