В Україні затверджено порядок використання інфраструктури геопросторових даних

26 травня на засіданні Уряду прийнято постанову «Про затвердження Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних». Таке рішення є ще одним кроком для забезпечення функціонування геопорталу просторових даних та надання українцям вільного доступу до геопросторових даних.

Постановою визначається:

  • склад базових геопросторових даних та геопросторових даних, визначених цим законом;
  • органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та інші держателі, відповідальні за створення та оновлення геопросторових даних та метаданих;
  • організація виробництва, оновлення, оброблення, зберігання, оприлюднення, візуалізація, використання геопросторових даних та метаданих, інша діяльність з ними;
  • перелік підстав для відмови відображувати геопросторові дані та метадані на національному геопорталі;
  • вимоги щодо виробництва, оновлення, оброблення, зберігання, постачання та використання геопросторових даних національної інфраструктури геопросторових даних.

Реалізація постанови дозволить створити сучасні сервіси геопросторових даних для забезпечення українцям безкоштовного та вільного онлайн доступу до високоякісних, актуальних і достовірних геопросторових даних, метаданих та іншої географічної інформації.

Джерело: Урядовий портал