В Україні зростає споживання риби та ракоподібних

Риба та ракоподібні продовжують у значних кількостях ввозитись до України з-за кордону. За січень-червень 2020 року вартість імпорту продукції даної групи в Україну становить $295 млн. Це на 4% більше, ніж за відповідний період 2019 року. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, йдеться в повідомленні agronews.ua.

За його словами, основними товарними позиціями імпорту традиційно стали:

  • морожена риба ($158 млн),
  • риба свіжа або охолоджена ($70 млн),
  • рибне філе ($34 млн) та
  • різні ракоподібні ($22 млн).

При цьому кількісні обсяги імпортних закупівель мороженої риби за І півріччя 2020 року скоротились проти відповідного періоду минулого року на 13 % – зі 142 тис. тонн до 123 тис. тонн, тоді як решта зазначених товарних позицій демонструють зростаючу динаміку, зауважив експерт.

Головним постачальником риби та морепродуктів в нашу країну залишається Норвегія, зазначив науковець. За результатами шести місяців цього року її частка у вартості вітчизняного імпорту цього виду продукції склала 33,5 %. За Норвегією зі значним відривом ідуть Ісландія (11,2 %), Сполучені Штати Америки (9,2 %), Канада (5,1 %), Велика Британія (4,3 %) та Іспанія (4,1 %).

Сукупно названі шість країн зайняли понад 67 % у вартісних обсягах імпорту продукції даної групи до України, підсумував Микола Пугачов.

Джерело: www.agronews.ua