Відбулась переорієнтація каналів експорту сільгоспкультур з України

У травні п.р. в порівнянні з квітнем відбулась переорієнтація каналів експорту зернових, олійних та продуктів переробки з України. Про це свідчать дані ЄАІС «Контроль за доставкою», повідомила 7 червня пресслужба Мінагрополітики України.

«Водним транспортом (річкові порти та паромні переправи) в травні було експортовано 798,8 тис. тонн та 22,1 тис. тонн відповідно, що зробило річкові порти головними експортними воротами України. Залізничним транспортом минулого місяця було відвантажено 709,6 тис. тонн зерна, олійних та продуктів переробки», – зазначається в повідомленні.

Також вказується, що минулого місяця 75% відвантажень пшениці, 50% сої, 59% соняшнику та 57% ячменю забезпечили річкові порти, тоді як 53% від фактично відвантажених обсягів кукурудзи та 56% соєвої олії було здійснено за допомогою залізничного транспорту. Експорт соняшникової олії відбувався протягом травня майже рівномірно усіма видами транспорту – 32% автомобільним, 28% залізничним та 35% річковим.

«Порт Рені відвантажив на експорт у травні 398 тис. тонн продукції, Ізмаїльський порт – 327,9 тис. тонн. Через перехід Володимир-Волинський – Хрубежів було фактично вивезено 206,2 тис. тонн зерна, олійних та продуктів переробки, тоді як через Чоп – Захонь, Чієрна-над-Тисою – 118,05 тис. тонн», – додали в міністерстві.

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk