Війна в Україні призвела до зростання глобальних ПІІ у природний газ

Інвестиції у розробку родовищ природного газу різко зросли у першій половині року, оскільки війна в Україні змушує західні країни шукати альтернативи російському газу.

За перші шість місяців 2022 року було оголошено про дев’ять проектів щодо здійснення прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у видобуток природного газу на загальну суму близько $25 млрд, згідно з даними компанії fDi Markets, яка відстежує інвестиції на нових родовищах.

Обсяг інвестицій у видобуток природного газу в першій половині цього року перевищив дані за весь 2021 рік, коли інвестори оголосили про два проекти з видобутку природного газу на суму $5,05 млрд.

“Нові проекти з виробництва зрідженого природного газу в основному зумовлені короткостроковим збільшенням попиту на природний газ у Європі та Азії у зв’язку з війною Росії в Україні та подальшими санкціями, а також обмеженнями, накладеними на експорт російського газу”, – йдеться у прес-релізі компанії Rystad Energy.

Переважна більшість оголошених проектів ПІІ у галузі видобутку природного газу у першій половині року припала на Катар. QatarEnergy, державна компанія країни, підписала п’ять партнерств з великими міжнародними нафтовими компаніями для реалізації проекту North Field East (NFE) вартістю $28,75 млрд, який спрямований на нарощування потужностей з видобутку та зрідження газу в країні. Серед міжнародних партнерів входять французька TotalEnergies, італійська Eni, американські ConocoPhillips і ExxonMobil, а також британська Shell.

За даними ОЕСР, Катар займає третє місце у світі за запасами природного газу після Росії та Ірану.

Крім проекту NFE в Катарі, західні інвестори оголосили про реалізацію газових проектів в Ізраїлі, Норвегії, Австралії та Новій Зеландії, що посилює тенденцію, що намітилася, згідно з якою інвестори з розвинених країн більше схиляються до ведення бізнесу з аналогічними партнерами в інших розвинених країнах для зниження геополітичних ризиків. .

“Фундаментальні передумови для продовження інвестицій у природний газ є сильними”, – сказав Ян Том, директор з розвідки та видобутку на Близькому Сході енергетичної консалтингової компанії Wood Mackenzie. Він додає, що зростання інвестицій у природний газ буде продовжуватися, і що все більше нафтогазових компаній прагнуть “збільшити частку газу у своєму видобутку” у середньостроковій та довгостроковій перспективі, оскільки газ “стійкіший за нафту в умовах стрімкої декарбонізації”.

Світові гравці на ринку енергетики активізувалися, щоб забезпечити постачання газу. Компанія Shell виявила родовище природного газу у газових блоках на півдні Карибського басейну. Eni також оголосила про “значне виявлення газу” біля узбережжя Кіпру, де Eni повністю володіє 50% акцій з TotalEnergies як партнер. Лондонська компанія Energean також оголосила про відкриття нового газового родовища біля узбережжя Ізраїлю.

Джерело: www.fdiintelligence.com