Всесвітній форум міст (WUF11)

З 26 по 30 червня в місті Катовіце (Польща) планується проведення 11 сесії Всесвітнього форуму міст.

Всесвітній міський форум (WUF) – найголовніший міжнародний захід з питань сталої урбанізації, створений у 2001 році Організацією Об’єднаних Націй для вивчення однієї з найбільш актуальних проблем, що стоять сьогодні перед світом: швидкої урбанізації та її впливу на громади, міста, економіку, зміну клімату та політику. Перший Всесвітній  міський форум відбувся у Найробі (Кенія) у 2002 році і з того часу проводиться кожні два роки у всьому світі.

Мета форуму:

  • Підвищувати обізнаність про стійку урбанізацію  серед зацікавлених сторін та виборчих округів включаючи широку громадськість;
  • Покращити колективні знання про сталий розвиток міст шляхом інклюзивних відкритих дебатів, обміну отриманими роками та обміну передовою практикою та доброю політикою;
  • Посилити координацію та співпрацю між різними зацікавленими сторонами та виборчими округами для просування та провадження сталої урбанізації.

Тема цьогорічного форуму  перетворення міст для їх кращого майбутнього. Перетворення майбутнього міст є основою сталого розвитку для цього та майбутніх поколінь. Не дивлячись у майбутнє та способи зробити міста більш придатними для життя більш доступним та рівноправним ми не можемо досягти правильного прогресу на шляху до досягнення Цілей сталого розвитку.

Під час Форуму буде представлено План дій для міст – каталог дій, спрямованих на те, щоб привести міста до зелених, доступних і продуктивних перетворень. Зокрема, він передбачає популяризацію транспортних засобів з низьким рівнем викидів, озеленення міст, збільшення біологічно активних територій, діяльність з проектування громадських просторів, включаючи зелені зони, відповідно до ідеї 15-хвилинного міста і модель стійкої урбанізації.

Крім того, на одинадцятій сесії Всесвітнього форуму міст у Польщі в червні цього року відбудеться надзвичайний діалог щодо запобігання криз у містах та реагування на них, а також спеціальні сесії щодо соціального виміру постконфліктної реконструкції та відновлення міст (порядок денний додається, сесії де є прапорець України, можна буде слухати українською мовою).

Буде створено спеціальний простір для спілкування всіх суб’єктів, які беруть участь у реагуванні на кризи у містах та почують голос міст, у тому числі щодо реагування на кризу в Україні.

Повторюючи заклик Генерального секретаря ООН: “Війна в Україні має припинитися негайно”. Ця війна призвела до безглуздих смертей і масових спустошень у міських центрах. За оцінками, налічується до п’яти мільйонів біженців і близько семи мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

Війна в Україні має значний вплив і на сусідні країни, зокрема на Польщу, яка наразі прийняла майже три мільйони біженців. Це нагнітає тривимірну кризу — продовольчу, енергетичну та фінансову — яка зачіпає багато вразливих групи людей, країн і економік світу. Близько 1,7 мільярда людей — третина з яких уже живуть у бідності — зараз переживають кризу у продовольчій, енергетичній та фінансовій системах, які викликають зростання бідності та голоду.

Міста та мери знаходяться на передовій у цій війні, приймаючи переселенців, забезпечуючи основні базові послуги, такі як вода, їжа, електроенергія та медичні установи, а також забезпечуючи доставку життєво важливої гуманітарної допомоги.

ООН-Хабітат солідарна з мерами та підтримує величезну мобілізацію міст по всій Європі.

ООН-Хабітат розробляє реагування на міську кризу, щоб сприяти відновленню та реконструкції міст, де це можливо, використовуючи наявні інструменти та методології.

Як приєднатися до заходу та де знайти більше інформації: www.wuf.unhabitat.org

Програма заходу з темами для України є ТУТ

Джерело: www.decentralization.gov.ua