Міністерство економіки оцінює зростання ВВП України в січні-серпні 2021 року у 2,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. У січні-липні показник зріс на 2,1%.

«У серпні майже всі основні види економічної діяльності, крім оптової торгівлі, показали збільшення обсягів виробництва, яке підтримувалося високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням обсягів с/г виробництва, оптимістичними настроями бізнесу в умовах «зеленого» рівня епідемічної ситуації на території країни», – відзначило відомство.

Поточні показники вказують на фазу відновлення економіки, оскільки наразі її зростання не перевищує рівня падіння в аналогічний період минулого року. Перехід до фази зростання прогнозується в наступному році.

Згідно з Мінекономіки, в січні-серпні економічна активність промисловості в цілому зросла на 1,7%. У серпні показник у промисловості зріс на 0,6%, а в галузях тенденції були різними:

  • видобувна промисловість – -2,5%;
  • металургія – +5,4%;
  • переробна промисловість – +2,2%;
  • машинобудування – +5,1%;
  • текстильна промисловість – +3,1%.

«Найбільший позитивний внесок у зростання промислового виробництва сформували металургія, машинобудування, виробництво коксу і нафтопродуктів. Зростанню металургії сприяла сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках чорних металів, збільшення внутрішнього інвестиційного попиту й доволі високі ціни на базові метали», – йдеться в повідомленні.

Джерело: www.gmk.center/ua/