Які рішення та практики стимулюють економіку в реаліях сучасного світу?

24 вересня 2021 р. відбулася фінальна конференція проєкту COVID-19 Бізнес-клініки Дніпра на тему: «Економічні тренди в період пандемії. Можливості, інфраструктура, досвід бізнесів».

До заходу долучились Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA), представники бізнес кіл, консультанти, а також учасники інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва.

Головним предметом дискусій на конференції стали: економічна ситуація в Україні та світі, розвиток МСП, законодавчі ініціативи та урядова підтримка бізнесу.  

З сучасними тенденціями економіки та ринку праці Дніпропетровського регіону учасників ознайомила директорка DIA Валентина Затишняк.

Дніпропетровська область лідирує за рівнем зайнятості населення працездатного віку – 73,2%, при цьому рівень безробіття становить лише 8,8%. Середня заробітна плата за минулий рік склала $470, а найбільшу отримали працівники сектору послуг – понад $600 та промисловості – $514.

В економіці регіону частка МСП забезпечує більше ніж половину робочих місць та майже 42% від всієї реалізованої продукції. Кількість підприємств становить 30,8 тис. одиниць на яких працює 406,4 тис. осіб, що своєю чергою робить регіон основним ринком праці на Південному Сході України.

«Наразі роботодавці гостро відчувають істотний дефіцит кадрів через невідповідність знань та вмінь випускників навчальних закладів до фактичних потреб ринку. Ефективно розв’язати цю проблему може дуальна форма навчання. Вона передбачає отримання практичного досвіду майбутнім фахівцем безпосередньо на підприємстві, а також теоретичну підготовку на базі навчального закладу, що співпрацює з цим підприємством» – зазначила Валентина Затишняк.

В рамках реалізації україно-німецького проєкту «Зовнішнє управління професійно-технічним навчанням», ДІА спільно з федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини провели дослідження в Дніпровському, Кам’янському та Нікопольському районах. У результаті було визначено, що 68-75% випускників щорічно працевлаштовуються до роботодавців, з якими попередньо були укладені договори на підготовку робітничих кадрів. З них більше ніж половину складає малий бізнес, а близько 30% – середній.

Цікавий факт – на підприємствах області найбільш затребуваними є працівники з інструментом, спеціалісти сфери послуг і АПК, а також фахівці освітньої та медичної сфер.

Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини разом з німецькою організацією роботодавців NORDMETALL активно впроваджує дуальну форму навчання завдяки її ефективності.

Варто також згадати програми державної підтримки бізнесу в період карантину. Протягом 2020 року через центри зайнятості було реалізовано два урядових проєкти. Завдяки отриманій допомозі роботодавцям вдалося зберегти більше ніж 30 тис. робочих місць на території Дніпропетровської області та отримати фінансування у розмірі 182,8 млн грн.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.