Японія виділяє $100 млн на сім напрямків підтримки України

Японія виділить 15,8 млрд ієн ($106 млн) допомоги на підтримку відновлення України від наслідків війни у семи сферах, серед основних: відновлення інфраструктури та розмінування.

Очікується, що уряди двох країн домовляться про участь Японії у повоєнному відновленні європейської країни та підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю на японсько-українській конференції щодо сприяння економічному відновленню.

На початку 2024 року Японія оголосила про внесок у розмірі $37 млн до фонду НАТО для надання додаткової підтримки Україні, включаючи безпілотну систему виявлення літаків.

При цьому Японія не може надавати пряму військову допомогу через обмеження згідно з конституцією.

Сім сфер співробітництва також включають: розширення сільського господарства, покращення гуманітарної ситуації, біотехнології та промисловість, інформаційні технології, а також удосконалення управління та антикорупційні заходи.

Очікується, що Японія та Україна також підпишуть угоду щодо усунення подвійного оподаткування для компаній, які ведуть бізнес в Україні.

Нагадаємо, що надана Японією фінансова допомога Україні перевищила $4,5 млрд. Японія посідає 4 місце серед партнерів України за розміром наданої бюджетної підтримки.

Джерело: https://inventure.com.ua