Прогнозується, що наступного року збільшиться частка інвестиційного фінансування

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підсумками поточного року планує інвестувати в проєкти в Україні понад €1,5 млрд. Про це заявив керуючий директор ЄБРР у ​​Східній Європі та на Кавказі Маттео Патроне.

За його словами, у 2023 році рівень інвестицій в Україну буде таким самим, якщо не більше – залежно від того, як складатиметься ситуація. Якщо у 2022 році значна частина коштів ішла на підтримку ліквідності, то наступного, як прогнозує Маттео Патроне, збільшиться частка інвестиційного фінансування, зокрема на нові проєкти.

Зазвичай ЄБРР інвестує близько €10-11 млрд на рік у країнах операцій, і обсяг коштів, що виділяються Україні, вказує на її роль для банку. Фінансова інституція надає такі великі кошти, оскільки бере на свій баланс частину ризику, іншу частину покривають донори.

Як нагадав Маттео Патроне, у 2022-му ЄБРР надав «Укрзалізниці» кредит на €150 млн і готує новий проєкт із залізничним оператором – його сподіваються схвалити на початку 2023-го. Також виділені кошти для нового фонду прямих інвестицій Horizon Capital.

Крім того, НАК «Нафтогаз України» залучив від ЄБРР кредитну лінію в розмірі до €300 млн для закупівлі газу, а на початку поточного тижня очікується велика пожертва у вигляді гранту. Раніше €150 млн для підтримки ліквідності отримала національна енергетична компанія «Укренерго», цього тижня рада директорів ЄБРР планує затвердити ще один великий пакет підтримки для неї (частково – кредит, частково – грант від іншого донора).

За словами керуючого директора, ЄБРР має намір незабаром підписати угоду зі Львовом, завершує підготовку угоди з Дніпром і працює над великим пакетом ліквідності для Києва. ЄБРР також розглядає можливість підтримки прифронтових міст на сході та півдні України, але говорити про це наразі рано.

Джерело: https://gmk.center/ua/