Європа нарощує імпорт української високоолеїнової соняшникової олії

За вересень-грудень 2021/22 МР Україна експортувала мінімальні для останніх трьох сезонів 138 тис. тонн високоолеїнової соняшникової олії, що на 12% поступається показнику в аналогічний період минулого маркетингового року, згідно з оцінками ІА «АПК-Інформ».

При цьому трохи більш як 70% із загального обсягу експорту даної продукції припало на країни Європи проти 46% за такий самий період у 2020/21 МР.

Так, європейські країни значно збільшили імпорт української високоолеїнової олії з початку поточного сезону, закупивши сумарно майже 99 тис. тонн, що на 38% більше за показник в аналогічний період попереднього сезону.

У розрізі країн серед ключових імпортерів, що збільшили імпорт української продукції, варто виділити Нідерланди (+27%), Іспанію (приріст у 2,3 раза), Італію (+39%) і Великобританію (+39%).

Зазначимо, що до 2018/19 МР включно близько 70-90% української високоолеїнової соняшникової олії традиційно відвантажувалося до країн Європи, чому сприяла відсутність імпортного мита. Однак у наступних двох сезонах частка регіону почала стрімко скорочуватися шляхом зростання власного виробництва, і тільки в поточному сезоні фіксується відновлення.

В цілому потенціал експорту високоолеїнової соняшникової олії у 2021/22 МР з України оцінюється на рівні 400 тис. тонн, що може на 7% поступитися показникам попереднього сезону.

Детальна інформація про зовнішньоекономічну діяльність представлена на модулі відкритих даних «DIAgram».

Джерело: https://www.apk-inform.com/uk