З 1 січня 2021 року 98% українських товарів мають вільний доступ на ринок Великої Британії

У 2020 році було укладено Угоду про вільну торгівлю з Великою Британією, яка вступила в дію з 1 січня 2021 року. Зокрема, документ надає вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції, а з 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%.

«Це знакова подія для нас, адже важливим було не тільки підписати Угоду з Великобританією, але і узгодити це з Європейським Союзом, враховуючи підписану раніше Угоду про асоціацію. Нам вдалося досягти хороших результатів, оскільки наші показники торгівлі з Євросоюзом не були змінені», – зазначив Ігор Петрашко під час підсумкової прес-конференції.

Угода значно покращить баланс і структуру двосторонньої торгівлі між Україною та Сполученим Королівством, забезпечить переконливі можливості для бізнесу, вигідну співпрацю з українськими партнерами.

Загальний товарообіг товарами та послугами між Дніпропетровською областю та Великою Британією за 9 місяців 2020 року склав $61,4 млн. З яких експорт становить $19,1 млн, а імпорт$42,3 млн.

Основними експортними товарами з Дніпропетровської області до Великої Британії у 2019 році були:

  • чорні метали (60%);
  • вироби з чорних металів (13%);
  • електричні машини (6,6%);
  • зернові культури (4,5%);
  • залізничні локомотиви (4,2%);
  • реактори ядерні, котли, машини (2,9%).

Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин Дніпропетровської області запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.

Джерело: www.me.gov.ua