За два місяці роботи Зернового коридору 72% пшениці пішло до країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини

З 1 серпня по 30 вересня через порти Великої Одеси було відвантажено 5,5 млн тонн аграрної продукції на 241 кораблях. Близько 40% вантажів пішло з порту Південний.

За серпень Коридором було експортовано 1,62 млн тонн зернових та продуктів переробки, а в вересні – 3,9 млн тонн.

Серед вантажів, які залишили порти Великої Одеси за два місяці, – кукурудза – 44%, частка пшениці перевищує 28%.

У вересні в порівнянні з серпнем частка кукурудзи впала з 61,4% до 37,2 % від усіх вантажів в основному через стрімке зростання відвантажень ячменю, ріпаку, олій та шротів. Частка пшениці в вантажах, відправлених коридором, зросла з 21.2% у серпні до 31,3 % у вересні.

Пшениці за два місяці роботи Коридору було відвантажено 1,55 млн тонн з яких до країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини – 72%. В країні Африканського континенту відвантажено майже 423 тис тонн пшениці. Зокрема, до Эфіопії вже відправлено 53,3 тис тонн, до Кенії – 51,3 тис тонн, до Сомалі – 28,5 тис тонн, до Судану 65,6 тис тонн. Частка країн Африки в експорті пшениці через Зерновий коридор за два перші місяці роботи склала 27%.

Крім того, вже відправлено пшеницю до Афганістану – 2% від відвантажень пшениці Зерновим коридором, та Ємену – 3% від обсягу пшениці, експортованої з України Коридором за серпень-вересень 2022.

Частка Туреччини у торгівлі українською пшеницею – 25,6%. Туреччина – один з найбільших хабів з переробки пшениці на борошно, яке згодом також частково надійде до країн, які знаходяться на межі голоду. Крім того, налагоджені поставки до Бангладеш – 210,4 тис тонн, тому ми сподіваємось на швидке повернення українського хліба на ринки країн, які потерпають від голоду, в тому числі за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP).

Джерело: www.minagro.gov.ua