Заява Високого представника від імені ЄС щодо звірств, скоєних рф в Бучі та інших містах України

Європейський Союз якнайрішучіше засуджує звірства, що, за повідомленнями, були вчинені російськими збройними силами в кількох окупованих українських містах, які були звільнені. Моторошні зображення великої кількості загиблих і жертв серед мирного населення, а також руйнування цивільної інфраструктури демонструють справжнє обличчя жорстокої загарбницької війни, яку Росія веде проти України та її народу. Масові вбивства в місті Буча та інших містах України ввійдуть до переліку звірств, скоєних на європейській землі.

Російська влада несе відповідальність за ці звірства, скоєні під час фактичного контролю нею над зазначеною територією. Вони підпадають під дію міжнародних норм, що регулюють режим окупації.

Винні у скоєнні воєнних злочинів та інших серйозних порушень, а також відповідальні урядовці та військові керівники будуть притягнуті до відповідальності. Європейський Союз підтримує всі заходи, спрямовані на забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні з боку збройних сил РФ.

Зокрема, ми повністю підтримуємо розслідування, розпочате прокурором Міжнародного кримінального суду щодо воєнних злочинів та злочинів проти людства, а також роботу Комісії з розслідування Управління Верховного комісара ООН з прав людини. ЄС допомагає Офісу Генерального прокурора України та громадянському суспільству в зборі та збереженні доказів воєнних злочинів.

Ми повністю солідарні з Україною та українським народом у цей тяжкий для всього світу час. ЄС і надалі рішуче підтримуватиме Україну та невідкладно продовжить роботу над подальшими санкціями проти Росії.

Президент Путін повинен негайно і беззастережно припинити цю війну.

Джерело: www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine