Вже з 1 січня 2021 року почне діяти зона вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

«Більше свободи торгівлі для лікування економіки від пандемії. Зона вільної торгівлі між Україною та Державою Ізраїль запрацює вже з нового 2021 року. Вона здатна відкрити нові можливості для бізнесу та значно збільшити товарообіг між нашими державами» – зазначив Дмитро Кулеба.

Угода дасть нові можливості для збільшення українського експорту, тіснішої кооперації у сферах high-tech, інжинірингу, розвитку інвестиційної співпраці.

Ізраїль – вже друга країна (після Канади), з якою Україна запроваджує режим вільної торгівлі після укладення Угоди про асоціацію з ЄС. Як і Канада, Ізраїль має ЗВТ із ЄС. А відтак, лібералізація торгівлі з цією країною позитивно вплине і на наш експорт до ЄС.

На практиці це означає скасування мит або зниження ставки мита на промислові товари, за винятком ювелірних виробів. Ізраїль одразу відкриває ринок промислових товарів на 80%, а Україна – на 70%.

Впродовж останніх років Ізраїль імпортує чимало українських промислових товарів та сільськогосподарської продукції та входить до ТОП-20 ринків в Експортній стратегії України. Минулого року ми експортували до цієї країни 245 нових товарів.

Загальний товарообіг товарами та послугами між Дніпропетровською областю та Ізраїлем за 9 місяців 2020 року склав $65,3 млн. З яких експорт становить $61,8 млн, а імпорт – $3,4 млн.

Основними експортними товарами з Дніпропетровської області до Ізраїлю у 2019 році були:

  • чорні метали (73,3%);
  • залишки та відходи харчової промисловості (6,3%);
  • машини та механізми (4,3%);
  • зернові культури (3,7%);
  • екстракти дубильні (3,3%);
  • вироби з чорних металів (2,7%).

Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин Дніпропетровської області запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.

Джерело: www.mfa.gov.ua