Агросектор — в трійці лідерів із залучення капітальних інвестицій

Загальний обсяг капітальних інвестицій в економіку України у 2019  році склав близько 584,5 млрд грн. З них в сільське господарство, полювання та надання пов’язаних з ними послуг, було залучено близько 54,6 млрд грн, що становить 10% від загальних інвестицій. Про це повідомляє прес-служба «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ).

«Не зважаючи на збільшення у 2019 році загального обсягу інвестицій на 11%, капітальні вкладення в агросектор зменшилися на 10,3 млрд грн або 15,8% в порівнянні з 2018 роком. Зменшення капітальних інвестицій у 2019 році викликано двома ключовими факторами: ревальвацією гривні та очікуванням відкриття ринку землі», — наголошується в повідомленні.

Сільське господарство залишилося в трійці лідерів по залученню капітальних інвестицій серед галузей української економіки, проте, воно поступається промисловості та будівництву.

За даними Держстатистики, поквартальна активність інвесторів у цій галузі наступна:

  • I квартал — 10,9 млрд грн;
  • II квартал — 12,6 млрд грн;
  • III квартал — 14,8 млрд грн;
  • IV квартал — 16,7 млрд грн.

Капітальні інвестиції в економіку Дніпропетровської області у 2019 році склали близько 65,8 млрд грн (11,3 % від обсягу капітальних інвестицій в Україну). З них в сільське господарство – близько 2,5 млрд грн, що становить 3,4% від загальних інвестицій в регіон. Капітальні інвестиції в агросектор зменшилися на 0,6 млрд грн або 26,2% в порівнянні з 2018 роком.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA у нашому каналі в Telegram.

Нагадаємо, Уряд підтримав проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

За матеріалами Investory News