Кабінет Міністрів України спростив реєстрацію про готовність будівельного об’єкта до експлуатації. Процес буде займати один день замість десяти та проходитиме онлайн.

Це у свою чергу сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Порядок функціонування електронного кабінету буде розроблений Мінрегіоном.

Зараз Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку. А за показником «Отримання дозволів на будівництво» за 2 роки Україна покращила позицію з 140 на 30-те місце.

З огляду на Регіональний рейтинг Doing Business також можна подивитись на позиції регіонів всередині України. На карті показано, в яких областях України найлегше та найважче вести бізнес: чим більше балів отримала область, тим кращий її результат за вказаним критерієм і тим темнішим кольором зображена вона на карті. Дніпропетровська область увійшла в топ-10 регіонів для бізнесу.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $ 600 млн в економіку країни.

Довідково. Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

За матеріалами: Урядового порталу