10 найкращих тенденцій, технологій та інновацій у сільському господарстві за 2022 рік

І які тенденції, технології і стартапи в с/г незабаром вплинуть на бізнес

Матеріал підготовлено StartUs Insights Discovery Platform за результатами поглибленого галузевого дослідження 5290 стартапів і скейлапів у галузі агротехнологій. Інформація про технологічні рішення, зібрана на основі аналізу даних, наведена в Карті агротехнологічних інновацій.

Технологічні досягнення в сільськогосподарській галузі задовольняють дедалі більший попит на автоматизацію, цифровізацію та екологічну раціональність фермерських господарств. Новітні тенденції в сільському господарстві знаменують перехід до розумного землеробства й ефективного використання часу та ресурсів з одночасним зменшенням втрат врожаю. Розумне землеробство – це перспективна концепція, за якої у веденні сільського господарства використовуються такі технології, як інтернет речей (ІР), комп’ютерний зір і штучний інтелект (АІ).

Роботи та дрони прискорюють автоматизацію ферм, замінюючи ручну роботу на фермі, наприклад збір фруктів, знищення бур’янів або дощування. Знімки з безпілотників і супутників у поєднанні з глобальною системою позиціонування (GPS) надають зображення полів, які мають високу роздільну здатність і враховують конкретну місцевість. Також пристрої ІР, що працюють на базі сенсорних технологій, збирають дані про поле в реальному часі, що дозволяє фермерам ухвалювати рішення на підставі конкретних даних.

Крім того, повсюдне впровадження останніми роками точного землеробства й землеробства в закритому просторі (indoor farming) сприяє розвитку ІР у веденні сільського господарства. Усі ці технологічні інновації разом генерують революційні та стійкі зміни в сільськогосподарській практиці. Основна увага зосереджена не лише на поліпшенні загальної якості та кількості сільськогосподарських культур і удосконаленні управління тваринництвом, а й на досягненні кінцевої мети у вигляді екологічно раціонального майбутнього.

У Карті інновацій викладені 10 найкращих тенденцій і 20 перспективних стартапів у сільському господарстві
Для цього поглибленого дослідження найкращих тенденцій була проаналізована вибірка з 5290 міжнародних стартапів і скейлапів. Результатом цього дослідження є відомості про інновації, зібрані на основі аналізу даних, які поліпшать ухвалення стратегічних рішень, а також огляд новітніх технологій і стартапів в агропромисловості.

Ця цінна інформація отримана завдяки роботі з нашою платформою, яка побудована на базі штучного інтелекту і працює з великими даними StartUs Insights Discovery Platform (Платформа виявлення цінної інформації компанії StartUs) і яка охоплює понад 2,5 млн стартапів і скейлапів по всьому світу. Як найбільший у світі ресурс даних про компанії, що розвиваються, платформа SaaS дає змогу швидко й вичерпно визначати відповідні стартапи, новітні технології та майбутні галузеві тенденції.

На Карті інновацій, що зображена нижче, ви отримаєте огляд 10 найкращих тенденцій, технологій та інновацій у галузі сільського господарства, які впливають на компанії в усьому світі. Крім того, у ній показані 20 відібраних вручну стартапів, кожен із яких працює над розробкою новітніх технологій для розвитку галузі.

На Процентній карті показаний вплив 10 найкращих тенденцій у галузі сільського господарства. У цій карті, яка побудована на основі Карти агротехнологічних інновацій, проілюстровано вплив 10 найкращих тенденцій у галузі сільського господарства у 2022 році. Стартапи та скейлапи працюють над технологічними рішеннями, які допоможуть фермерам автоматизувати роботу на фермі та поліпшити продуктивність. Найбільш значущою  тенденцією є інтернет речей (ІР), який дає змогу фермерам краще контролювати потреби окремих сільськогосподарських культур і тварин. Автоматизація зрошування, сільськогосподарської техніки та процесів збирання врожаю ще більше полегшує роботу ферми й одночасно мінімізує втрати. До того ж дрони економлять час, витрачений на агроскаутинг.

Досягнення у сферах штучного інтелекту й машинного навчання також підвищують точність прогнозів і надають цінну інформацію про погодні явища, класифікацію культур та хвороби рослин і тварин. Точне землеробство – ще одна головна тенденція, яка спостерігається у всій галузі. Нарешті, стартапи також розробляють екологічно раціональні рішення для сільського господарства й у такий спосіб просувають нові технології вирощування, як-от гідропоніка та аквапоніка.

Глобальна теплова карта стартапів охоплює 5290 агротехнологічних стартапів і скейлапів.
На зображеній нижче Глобальній тепловій карті стартапів продемонстрований глобальний розподіл 5290 зразкових стартапів і скейлапів, які ми проаналізували для цього дослідження. З цієї карти, створеної на платформі StartUs Insights Discovery, видно, що найбільшим кластером в галузі агротехнологій є Південна Азія, а за нею йдуть Західна Європа та США.

Далі ви познайомитеся з 20 із цих 5290 перспективних стартапів і скейлапів, а також з рішеннями, які вони розробляють. Ці 20 стартапів були відібрані вручну на основі таких критеріїв, як рік заснування, місцезнаходження, зібране фінансування тощо. Залежно від ваших конкретних потреб найкращі для вас варіанти можуть виглядати зовсім інакше.

 

10 найкращих тенденцій у галузі сільського господарства у 2022 році

1. Інтернет речей

Моніторинг посівного поля в традиційному землеробстві вимагає інтенсивної праці, фізичного обладнання, часу та зусиль. ІР є альтернативою цим традиційним методам. Пристрій ІР містить один або декілька сенсорів, які збирають дані та надають точну інформацію через мобільні застосунки або інші засоби в режимі реального часу.

Ці сенсори виконують незліченну кількість операцій, наприклад вимірювання температури та вологості ґрунту, стеження за рослинами та худобою тощо. ІР також полегшує дистанційний моніторинг ферм, забезпечуючи більшу зручність для фермерів. Сенсори ІР також використовуються і в нових системах зрошення для автоматизації доставки води до сільськогосподарських культур. Серед іншого, до них належать сенсори евапотранспірації, локальні сенсори вологості ґрунту та сенсори дощу. Стартапи розробляють інноваційні рішення для сенсорів, які поєднують технологію ІР з дронами, роботами та формуванням комп’ютерних зображень, для підвищення швидкості, правильності та точності сільськогосподарських процесів. Вони надсилають своєчасні сповіщення та поліпшують час реагування для зон, які потребують уваги.

 • Компанія Agrila розробляє сенсорну станцію на базі технології ІР
  Болгарський стартап Agrila створює модульну сенсорну станцію на базі технології ІР для поліпшення вимірювання таких критично важливих параметрів, як вологість і температура ґрунту, швидкість і напрямок вітру, дощ, вологість, сонячне випромінювання тощо. Станція працює на сонячних батареях і надає сповіщення в режимі реального часу через мобільні або вебзастосунки. Крім того, рішення також пропонує деталізовані діаграми, звіти та аналіз даних сенсорів, які дозволяють фермерам економічно й ефективно збирати цінну інформацію.
 • Компанія Farmer’s Hive надає сенсори дистанційного моніторингу
  Farmer’s Hive – це канадський стартап, що зосереджений на задоволенні потреб у миттєвому дистанційному моніторингу сільськогосподарського обладнання, вирощуваних культур і мікрокліматів. Стартап розробляє сенсори, засновані на технології ІР, для теплиць, сімейних ферм і садівників. Вони надають хмарні сервіси, які безпосередньо зберігають дані та детальні метрики, виміряні цими сенсорами. До того ж вони полегшують дистанційний моніторинг у бездротовій екосистемі за допомогою таких технологій зв’язку, як мережі 4G LTE-M, Wi-Fi або LoRaWAN. Це дозволяє фермерам отримувати цінну інформацію про дані щодо їхньої ферми та визначати проблемні області в режимі реального часу.

2. Сільськогосподарська робототехніка

Нестача робочої сили є критичною проблемою, з якою стикаються фермери, і вона стає ще більшою, коли йдеться про масштабні агротехнічні роботи. Тому стартапи виробляють сільськогосподарських роботів, які допомагають фермерам у зборі фруктів, урожаю, посадці, пересаджуванні, обприскуванні, посіві та прополюванні. Усе частіше фермери застосовують роботів для автоматизації повторюваних операцій у полі. Вони використовують розумні сільськогосподарські машини, як-от автономні та напівавтономні трактори, для збирання врожаю. Трактори також оснащені технологією автокерування для полегшення навігації по полю. Крім того, роботи використовуються і в автоматизованих системах управління тваринництвом. Сюди входять автоматизовані ваги, інкубатори, доїльні апарати й автогодівниці. Роботи дозволяють фермерам більше зосередитися на поліпшенні загальної продуктивності та не турбуватися про те, що їхні сільськогосподарські процеси повільні. Вони також запобігають людським помилкам і забезпечують зручність завдяки автоматизації.

 • Компанія Advanced.Farm пропонує роботизоване збирання врожаю
  Американський стартап Advanced.Farm використовує технології робототехніки в розробці рішень для автономного збирання врожаю та навігації на полях. Вони використовують роботів, оснащених стереокамерами, для виявлення та збирання свіжої продукції залежно від розміру й стиглості. Також вони створюють безпечні для харчових продуктів затискачі для відділення фруктів від рослин. А ще вони виробляють автономні трактори та системи з гібридним електроприводом, які дозволяють фермерам автоматизувати масштабні операції і витрачати на них менше часу та зусиль.
 • Компанія Nexus Robotics розробляє роботів для видалення бур’янів
  Канадський стартап Nexus Robotics розробляє робота Le Chevre, який знаходить і видаляє бур’яни з полів. Робот використовує алгоритми глибокого навчання та камери, щоб розрізняти бур’яни та сільськогосподарські культури. Це дозволяє йому правильно ідентифікувати бур’яни та видаляти їх без шкоди для посівів. Він також збирає дані про умови вирощування сільськогосподарських культур, які допомагають фермерам ухвалювати обґрунтовані рішення.

3. Штучний інтелект

Впровадження АІ в сільське господарство надає фермерам цінну інформацію про стан поля в режимі реального часу, допомагаючи їм бути проактивними. АІ надає попередню цінну інформацію для прогнозування погодних даних, урожайності та цін, яка допомагає фермерам ухвалювати обґрунтовані рішення. Чат-боти надають фермерам пропозиції та рекомендації. Алгоритми штучного інтелекту й машинного навчання автоматизують розпізнавання аномалій і хвороб у рослин і худоби. Це дає змогу своєчасно їх виявляти і в разі потреби вживати коригувальних дій. Алгоритми машинного навчання застосовуються також і в біотехнологіях для надання рекомендацій з генного відбору. Крім того, АІ забезпечує легкий доступ до фінансування фермерам, яким було відмовлено в банківському кредитуванні, за допомогою альтернативного рейтингу кредитоспроможності. Стартапи використовують АІ в різний спосіб для створення інноваційних рішень, які поліпшать загальну якість сільського господарства. Наприклад, система бачення якості врожаю (HQV) – це нещодавня агротехнологічна інновація, яка сканує і визначає якість і кількість фруктів та овочів.

 • Компанія Arva Intelligence пропонує планування врожайності на основі АІ
  Американський стартап Arwa Intelligence використовує штучний інтелект для надання індивідуально підібраних рекомендацій щодо планування врожайності. Стартап створює програмний інтерфейс, який збиратиме всі дані про ферму для детального аналізу генетики, родючості ґрунту, клімату, врожаю і врожайності. Вони пропонують інтелектуальні рішення класифікації ґрунту та клімату, які характерні саме для тих культур, які вирощуються в полі. Крім того, вони полегшують аналітику врожаю, створюючи звітні картки на рівні ферми, які дозволяють фермерам визначати обмежувальні фактори та аналізувати ефективність зроблених на полях посівів.
 • Компанія Ask Attis спеціалізується на виявленні хвороб рослин
  Ask Attis – бельгійський стартап, який пропонує виявлення хвороб рослин за допомогою свого застосунка Planticus. Цей мобільний застосунок, побудований на основі штучного інтелекта, виявляє хвороби та шкідників рослин. Стартап забезпечує продовольчу безпеку, розробляючи технології виявлення і рішення для моніторингу сільгоспкультур, які дозволяють фермерам убезпечити їхні врожаї до того, як вони можуть бути пошкоджені.

4. Дрони

Поліпшення продуктивності ферми з одночасним заощадженням витрат – це складне завдання. Але дрони, також відомі як безпілотні літальні апарати (БПЛА), допомагають фермерам ефективно долати ці труднощі. Дрони збирають первинні дані, які перетворюються на корисну інформацію для моніторингу роботи ферм. Оснащені камерами дрони полегшують аерофотозйомку та огляд полів, розташованих як на близькій, так і на далекій відстані. Ці дані оптимізують застосування добрив, води, насіння й пестицидів, забезпечуюючи в такий спосіб точне землеробство. Крім того, дрони полегшують відстеження худоби, геозонування та моніторинг випасу. Вони літають над полями й роблять фотографії, які ранжуються від простих фото у видимому світлі до багатоспектральних зображень, які допомагають в аналізі врожаю, ґрунту та полів. Незважаючи на те що дрони не підходять для моніторингу домашньої птиці, оскільки їх рух лякає птахів, вони ефективні для моніторингу худоби, зокрема випасу, та догляду за сільськогосподарськими культурами. Стартапи також працюють над дронами, які будуть здатні вимірювати рівень хлорофілу, ріст бур’янів, а також мінеральний і хімічний склад ґрунту.

 • Компанія Wakan Tech полегшує повітряне запилення
  Wakan Tech – це оманський стартап, який працює над інноваційними рішеннями для повітряного запилення фінікових пальм дротами. Вони розробляють дрони для моніторингу здоров’я культури, прицільного розпилення пестицидів і пилку. Їхні дрони запилюють дерева, використовуючи рідкий або сухий пилок, і роблять це набагато швидше, ніж звичайні методи запилення. Вони оснащені технологіями АІ та комп’ютерного зору для виявлення шкідників і хворих фінікових пальм. Це забезпечує швидше та точніше прицілювання та розпилення, особливо під час масштабних фермерських робіт.
 • Компанія Equinox’s Drones пропонує рішення для дронів
  Індійський стартап Equinox’s Drones використовує технологію дронів для надання численних послуг, як-от спостереження за посівами, аероінспекція, обробка та аналіз даних. Вони пропонують рішення для топографічної аерофотозйомки дронами за допомогою ортомозаїчних карт, хмар 3D-точок, цифрових моделей, контурних карт тощо. Стартап обробляє зображення й відео з дронів, щоб полегшити повітряний огляд посівів та аналіз даних. Також вони надають оцінку врожайності на основі даних, отриманих із дронів.

5. Точне землеробство

Екологічна раціональність у сільському господарстві означає використання екологічно безпечних методів і ресурсів, які мають нульовий або мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище. ЇЇ прикладом є відповідне для конкретної локації управління сільськогосподарськими культурами та тваринництвом, широко відоме як точне землеробство. Це метод, за яким фермери використовують точну кількість ресурсів, як-от вода, пестициди та добрива, щоб поліпшення якість і продуктивність врожаю. Різні ділянки землі на тому самому полі мають різні властивості ґрунту, отримують різне сонячне світло й мають різний нахил. Тому обробка всієї території фермерського господарства в однаковий спосіб є неефективною і призводить до втрати часу та ресурсів. Для усунення цієї проблеми велика кількість агротехнологічних стартапів розробляє рішення в галузі точного землеробства, щоб поліпшити рентабельність й одночасно розв’язати проблеми екологічної раціональності.

 • Компанія Data Farming пропонує точне землеробство на базі хмарних технологій
  Австралійський стартап Data Farming надає цифрові рішення у сфері точного землеробства, засновані на хмарних сервісах з оплатою в міру користування. Їхня хмарна платформа The Digital Agronomist має такі інструменти, як супутникові зображення, картографування ґрунту, автоматичне зонування та багато інших, і дає фермерам змогу отримувати корисну аналітичну інформацію про їхні поля. Рішення пропонує безкоштовне картографування ґрунту з індексом NDVI (нормалізований відносний індекс рослинності), супутникові зображення високої роздільної здатності та технологію змінних норм. Застосування технології змінних норм гарантує, що норма внесення ресурсів визначається для кожної конкретної локації, чим і забезпечується точне землеробство.
 • Компанія Agricolus розробляє інструменти для точного землеробства
  Agricolus – італійський стартап, який розробляє численні інструменти для точного землеробства, які дозволять поліпшити управління фермою. Вони використовують супутники та дрони для розрахунку параметрів, що стосуються тонусу рослин, браку води й кількості хлорофілу. Також вони розробляють карти, які полегшують застосування змінних норм внесення добрив та інших ресурсів. Крім того, стартап пропонує відстеження роботи ферми й аналіз продуктивності за допомогою їхнього апаратного забезпечення – AgriPlug. Усі ці рішення загалом оптимізують виробництво за допомогою правильного догляду та ресурсів, одночасно знижуючи понесені на управління витрати.

6. Сільськогосподарські біотехнології

Багато врожаю втрачається через шкідників і хвороби рослин. Хоч на полях і використовуються агрохімікати, вони не є найкращим рішенням, коли йдеться про екологічну раціональність. Застосування біотехнологій у сільському господарстві, навпаки, поліпшує якість вирощуваних культур і худоби. Такі наукові методи, як селекція рослин, гібридизація, генна інженерія та культура тканин, полегшують визначення кращих ознак у рослин. CRISPR-Cas9 – це технологія редагування геному, яка забезпечує високу цільову специфічність із поліпшеною швидкістю та точністю. За її допомогою виробляються трансгенні рослини з такими бажаними якостями, як стійкість до хвороб, посухи, шкідників та висока врожайність. Це поліпшує рентабельність сільськогосподарського виробництва. Стартапи також використовують агробіотехнологічні методи для надання таких рішень, як біопестициди, біогербіциди, біодобрива й біопластики для полів. Ці рішення розв’язують проблеми токсичності ґрунту та гарантують мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

 • Компанія AgGene спеціалізується на селекції рослин
  Компанія AgGene – це канадський агробіотехнологічний стартап, який використовує методи селекції рослин для створення насіння і тканин із підвищеним вмістом білка. Вона спеціалізується на маніпулюванні генами для накопичення білків. Стартап націлений на розв’язання проблеми зростання попиту на рослинні білки по всьому світу. Також він використовує платформи генетичного редагування, зокрема CRISPR і MAD7, щоб включити бажані ознаки в товарні культури.
 • Компанія XytoVet поліпшує продуктивність худоби
  Австралійський стартап XytoVet працює над технологією розведення овець, великої рогатої худоби тй аквакультури. Їхня технологія ДНК визначає правильне походження овець і великої рогатої худоби, що допомагає фермерам швидко ідентифікувати хороше поголів’я. Стартап також працює над поліпшенням аквакультури, відбираючи гени з вищою швидкістю росту та кращою стійкістю до хвороб. Вони пропонують низку генетичних аналізів, які допомагають фермерам в ухваленні рішень щодо управління тваринництвом.

7. Великі дані та аналітика

Великі дані та методи аналітики перетворюють щоденні дані про ферму на корисну інформацію. Статистичні дані про посівні площі, виробництво, землекористування, зрошення, ціни на сільськогосподарську продукцію, прогноз погоди та хвороби культур закладають основу для наступного сільськогосподарського сезону. Аналітичні інструменти використовують дані про погодні явища, сільськогосподарське обладнання, кругообіг води, якість і кількість врожаю, щоб отримати інформацію, яка є важливою для роботи ферми. Це дає змогу виробникам визначати закономірності та зв’язки, які інакше можуть залишитися непоміченими. Декілька стартапів пропонують рішення в галузі аналітики фермерських господарств, які дають фермерам змогу використовувати дані про їхні поля з користю. Наприклад, аналітичні дані полегшують розуміння рівнів поживних речовин у ґрунті, кислотності та лужності, а також вимог до добрив, що дозволяє ухвалювати рішення на основі конкретних даних.

 • Компанія Fyllo пропонує аналітику культур
  Компанія Fyllo – індійський стартап, який використовує хмарні сервіси для аналізу даних про ферми. Їхні пристрої встановлюються по всій фермі для вимірювання даних і надання звітності. Стартап створює моделі з даними про ферми в режимі реального часу, які дають фермерам уявлення про потреби їхніх культур, вимоги до зрошення, про шкідників і хвороби. Вони також пропонують персоналізований графік внесення добрив для культур на основі аналізу даних про ґрунт.
 • Компанія AgriData Innovations (ADI) пропонує землеробство на основі зібраних даних
  Голландський стартап AgriData Innovations спрощує збір, аналіз і візуалізацію даних про ферми, особливо про теплиці. Він розробляє програмне забезпечення із вбудованими функціями передавання та керування даними, спеціалізується на фрагментації зображення з повного масштабу до конкретного листка певної культури, що дозволяє фермерам ухвалювати точні рішення. Крім того, стартап використовує нейронні мережі та обробку зображень для вимірювання стану рослин, розміру листя тощо. Завдяки його аналітиці та візуалізації даних поліпшується загальна продуктивність і робота теплиць.

8. Ведення сільського господарства в контрольованих умовах

Коливання погоди та екстремальні погодні явища постійно перешкоджають застосуванню звичайних методів ведення сільського господарства. Вирощування сільськогосподарських культур у густонаселених містах, пустелях чи інших несприятливих умовах також створює значні проблеми. Їх можна подолати за допомогою ведення сільського господарства в контрольованих умовах (СГКУ). При СГКУ рослинам контрольовано подається певна пропорція світла, температури, вологості та поживних речовин. Існують різні середовища вирощування, зокрема землеробство в закритому просторі, вертикальне землеробство та теплиці. Усе більше застосовуються такі технології, як гідропоніка та аеропоніка, які передбачають вирощування рослин без ґрунту в рідкому поживному середовищі або в парі. Інша подібна технологія – це аквапоніка, коли одночасно вирощують рослини й рибу. Риба забезпечує рослини поживними речовинами, а рослини очищають воду для риб. Методи СГКУ зменшують кількість шкідників і хвороб, збільшують урожайність і є екологічно раціональними сільськогосподарськими практиками.

 • Комапнія OnePointOne спеціалізується на вертикальній аеропоніці
  Американський стартап OnePointOne будує фермерський простір для аеропоніки у вертикальній площині. Вони використовують технології вертикального землеробства для створення рішень, які заощаджуватимуть місце, воду та робочу силу. Також вони використовують гіперспектральні зображення високої роздільної здатності для аналізу рослин на фермі. Стартап надає фермерам персоналізовані послуги, пов’язані із землеробством і поживними речовинами.
 • Компанія Baltic Freya пропонує туманопоніку
  Литовський стартап Baltic Freya виявляє проблеми в галузі гідропоніки та аеропоніки, щоб сформувати нову та вдосконалену технологію туманопоніки. Рослини, вирощені за допомогою гідропоніки, цілком імовірно, можуть отримати хвороби кореневої системи, тоді як в аеропоніці часто використовуються декілька вихідних отворів. Наявні технології туманопоніки можуть призвести до перегрівання поживного розчину або розтріскування п’єзокерамічних дисків. Тому стартап розробив Туманопоніку версії 2.0 (Fogponics 2.0), яка забезпечує створення оптимального туману, щоб не перегрівати розчин і не розтріскувати диски. Це підтримує і поліпшує обслуговування та експлуатаційну придатність середовища, у якому вирощуються рослини.

9. Відновне сільське господарство

Звичайні методи ведення сільського господарства призводять до тривалої ерозії ґрунту й утворення кірки на його поверхні. Оранка, культивація і надмірний випас худоби часто не дають ґрунту достатньо часу для відновлення до наступного сезону врожаю. Відновне сільське господарство, навпаки, спричиняє мінімальне порушення структури ґрунту й одночасно направлене на поліпшення його біорізноманіття та відновлення верхнього шару. До нього входять різні практики, як-от технологія нульовоі обробки ґрунту, обмежений обробіток ґрунту, сівозміна тощо. Наприклад, для відновлення родючості ґрунту на нього між сезонами врожаю висаджуються покривні культури. Крім того, відновне сільське господарство сприяє тому, що поля діють як поглинач вуглецю завдяки секвестрації. Це призводить до зменшення викидів вуглецю в атмосферу та меншого впливу на зміну клімату.

 • Компанія Freesoil поліпшує здатність ґрунту до відновлення
  Компанія Freesoil – нідерландський стартап, який розробляє високоякісний екстракт компосту рослинного походження для ґрунту. Коли екстракт компосту вноситься в ґрунт, він природним чином вибирається рослинами, що забезпечує його придатність для багатьох культур. Також вони регулярно додають у ґрунт мікроорганізми. Це поліпшує симбіоз між рослинами та мікробами і, зрештою, збагачує ґрунт поживними речовинами. Тому їхнє рішення дає змогу рослинам рости в здоровішому ґрунті, що робить їх стійкішими до хвороб.
 • Компанія Acterra використовує технологію ферментації
  Канадський стартап Acterra спеціалізується на технології ферментації для компостування, обробітку насіння, ґрунту та відходів. Вони розробляють компостну добавку, яка прискорює розщеплення речовин, зменшує потребу в хімічних добривах, а також збагачує наявний гній поживними речовинами. До того ж завдяки їхньому методу з ґрунту поглинається вуглець, що робить його екологічно раціональним рішенням.

10. Технології зв’язку

Розумне землеробство неможливе без таких технологій зв’язку, як 5g, LPWAN,  широкосмугового доступу до інтернету в сільській місцевості або супутникового зв’язку. Технологія 5G полегшує впровадження пристроїв, роботів і сенсорів ІР і забезпечує високошвидкісний зв’язок між ними. Це дає змогу фермерам точніше контролювати дані в режимі реального часу та вживати необхідних заходів.

Проведений за допомогою оптоволоконних кабелів високошвидкісний інтернет допомагає обмінюватися даними про поля в режимі реального часу, що має вирішальне значення, коли йдеться про поліпшення точності. Технології зв’язку підтримують й інші технології, як-от ІР, і всі вони в кінцевому підсумку узгоджено працюють, щоб створити сполучені фермерські господарства.

 • Компанія Ellenex виробляє сенсори з функцією інтернет-зв’язку
  Австралійський стартап Ellenex пропонує широкий спектр сільськогосподарських сенсорів, які працюють на таких технологіях зв’язку, як LoRaWAN, супутник малої потужності, Sigfox і Wi-Fi малої потужності тощо. Ці мережеві технології підтримують пристрої з живленням від акумуляторної батареї, які використовуються для вимірювання тиску, витрат, рівня, якості води та температури. Це допомагає здійснювати своєчасний моніторинг ферми, а фермери можуть легко отримувати доступ до точних даних.
 • Компанія AgriLinx створює самостійну мережу
  Компанія AgriLinx – це американський стартап, який розробляє свою мережу FLEX – мережу LoRaWAN, що забезпечує передавання даних на відстань до 5 миль із низькою пропускною здатністю. Вона допомагає фермерам отримувати доступ до даних про ферму на їхніх мобільних пристроях і відстежувати зрошення, сільськогосподарське обладнання тощо. Стартап також забезпечує бездротовий зворотний зв’язок для підключення віддалених ферм до інтернет-сервісів. Це гарантує повний зв’язок між усіма полями для належного управління фермою.

Дізнайтеся більше про тенденції, технології та стартапи в сільському господарстві

Галузь сільського господарства знаходиться на етапі революційного технологічного розвитку, особливо в розвинених країнах. У країнах, що розвиваються, темпи впровадження досить повільні, але також набирають обертів. Розумне землеробство робить сільське господарство більш прибутковим для фермерів. Доступ до інформації про конкретні локації, прогнози погоди та прогнози врожайності дають змогу застосовувати проактивні підходи у веденні сільського господарства. Низка різних технологій узгоджено працюють, щоб забезпечити легшу, точнішу та швидшу роботу фермерських господарств. Сучасне сільське господарство завдяки використанню пристроїв ІР, сенсорів і автоматизованих систем навіть дає змогу фермерам працювати з дому.

Тенденції, технології та стартапи в сільському господарстві, викладені в цьому звіті, описують лише невелику частину тенденцій у сільськогосподарській галузі, які ми знайшли під час нашого поглибленого пошуку інновацій та стартапів. Рішення ІР, сільськогосподарської робототехніки та агробіотехнології, поряд з іншими, змінять галузь порівняно з тим, якою ми бачимо її сьогодні. Виявлення нових можливостей і новітніх технологій та їх впровадження у ваш бізнес має велике значення для отримання конкурентної переваги. Щоб дізнатися більше про сільськогосподарські технології, просто зв’яжіться з нами, і ми розглянемо сфери, які вас цікавлять. Для більш загального огляду можете завантажити наш безкоштовний Звіт про інновації в сільському господарстві, щоб заощадити час і поліпшити ухвалення  стратегічних рішень.

Джерело: https://mind.ua/