65% підприємств малого та середнього бізнесу відновили роботу

65% підприємств малого та середнього бізнесу повністю або часткого відновили роботу. Такими є результати опитування Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Про відсутність втрат через війну заявив лише кожен двадцятий. 27% оцінили їх до $10 тис., 28% – у діапазоні $10-50 тис., ще 13% – $50-100 тис., а 20% – понад $100 тис.

У порівнянні з травнем збільшилася кількість компаній, які повністю відновили роботу.

«28% відновили свою роботу в повному обсязі, 37% – частково та 16% малого і середнього бізнесу досі не працюють. У порівнянні з травнем збільшилася кількість компаній, які повністю відновили роботу, адже тоді повноцінно працювало 21% компаній, 38% – частково та 17 % не працювали зовсім», – зазначає ЄБА.

22% опитаних бізнесів повідомляють про збитки майну чи активам безпосередньо внаслідок бойових дій. З них наразі 23% є на етапі фіксування збитків, а 11% звернулися до правоохоронних органів. Інші 63% не вчиняли жодних дій, спрямованих на фіксацію чи відшкодування збитків внаслідок бойових дій. Водночас 14% компаній повідомляють, що мають офіси чи виробництва на окупованих територіях.

Стриманою лишається оцінка підприємцями власної фінансової стійкості.

«7% повідомляють, що їх фінансових резервів вистачить на кілька місяців, раніше таких було 34%. Ще 11% мають резервів на один місяць, а інші 20% – на пів року. Лише 6% мають достатньо фінансових резервів на рік і більше. Кількість компаній, що вичерпали свої резерви, дещо збільшилась у порівнянні з травнем – з 29% до 32%», – зазначачає ЄБА.

Джерело: www.eba.com.ua