Перспективи двостороннього співробітництва з Литвою

5 листопада, відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

У ході зустрічі співрозмовники обговорили шляхи поглиблення взаємовигідної співпраці в торгово-економічній сфері. Зокрема, сторони розглянули перспективи та можливості активізації взаємодії у галузі промисловості, сільського господарства, інфраструктури, інновацій тощо.

Розглядаючи пріоритетність литовського ринку та можливість перспективного партнерства, Дніпропетровське інвестиційне агентство проаналізувало зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровської області з Литовською Республікою за минулий рік.

Загальний товарообіг (товари та послуги) Дніпропетровщини з Литвою у 2019 році склав $77,2 млн та у порівнянні з 2018 роком збільшився на $17,5 млн або на 22,6%. Експорт товарів з області склав $36 млн, збільшившись у порівнянні з 2018 роком на $3,8 млн або 10,4%. Водночас імпорт товарів з Литви за цей же період зріс на 34% або на $12,1 млн, склавши $35,8 млн. В цілому, сальдо двосторонньої торгівлі (товари та послуги) для регіону за 2019 рік склалося негативним у розмірі $1,5 млн.

 

Серед основних видів продукції, що експортуються з області до Литви найбільший обсяг займають:

  • чорні метали – $16,7 млн (2% від загальносвітового імпорту Литви);
  • вироби з чорних металів – $3,6 млн;
  • пластмаси, полімерні матеріали – $3,3 млн;
  • машини та механізми – $3 млн (експорт збільшився у 5 разів);
  • залізничні локомотиви – $2 млн (експорт збільшився у 9 разів).

Рекордне зростання експорту до Литви за останній рік показали: взуття (експорт збільшився у 50 разів), трикотажний одяг (у 44 раза), керамічні вироби (у 26 разів), вироби зі шкіри (у 21 раз), інші готові текстильні вироби (в 11 разів).

Серед товарних груп, що імпортуються бізнесменами Дніпропетровщини з Литви найбільший обсяг мають:

  • пластмаси, полімерні матеріали – $17,8 млн;
  • палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки – $6,5 млн;
  • машини та механізми – $2,3 млн;
  • засоби наземного транспорту, крім залізничного – $1,7 млн (імпорт збільшився у 4 раза);
  • електричні машини – $1,4 млн;

Рекордне зростання імпорту з Литви за 2019 рік показали такі категорії: мідь і вироби з неї (імпорт збільшився в 77 разів), фармацевтична продукція (у 4 раза), меблі (в 3 раза), прилади та апарати оптичні й фотографічні (в 3 раза), екстракти дубильні (у 2 раза).

Детальніше з динамікою зовнішньоторговельних відносин запрошуємо ознайомитись у модулі відкритих даних DIAGRAM за посиланням.