Ведення бізнесу
Всупереч значним обмеженням міжнародної торгівлі, що були пов’язані з розповсюдженням пандемії коронавіруса COVID-19, Україна до 2020 р. змогла не лише утримати досягнуті високі позиції в глобальних рейтингах експортерів окремих видів сільгосппродукції, але і стала лідером за обсягами експорту шроту та макухи, проса, ячменю, насіння ріпаку й ін. Про це заявив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький, повідомиляє пресслужба центру.
Як зазначив експерт, коментуючи дані Державної митної служби та оперативну інформацію Міжнародного торгового центру (ITC), у 2020 р. Україна вже звично посіла перше місце у світі за обсягами експорту соняшникової олії, відвантаживши на зовнішні ринки 6,86 млн тонн даного продукту.
«Збільшивши продажі шроту та макухи (переважно соняшникової) з 4,957 млн тонн у 2019 р. до 5,522 млн тонн (+11%) у 2020 р., Україна стала світовим лідером серед експортерів даних продуктів», – додав він.
Також країна очолила світовий рейтинг експортерів проса, наростивши продажі зернової минулого року більш ніж у 2 рази – до 116 тис. тонн.
Попри зниження у 2020 р. експорту насіння ріпаку до 2,382 млн тонн (-25%), минулого року Україна залишилася у відповідному рейтингу на другому місці. Крім того, країна знаходиться в десятці світових лідерів в експорті кукурудзи, сушеного гороху, пшениці, казеїну, сушених яєчних продуктів, соєвих бобів, кукурудзяного крохмалю, соєвої олії, м’яса птиці, ріпакової олії з низьким вмістом ерукової кислоти, кукурудзяної олії та ряду інших продуктів.
«Якщо у 2021 р. не відбудеться раптових обмежень і заборон у світовій торгівлі, Україна має дуже добру можливість закріпитися та посилити власні позиції на цільових закордонних ринках збуту», – прогнозує Б. Духницький.
Про обсяги виробництва сільськогосподарської продукції та зовнішню торгівлю Дніпропетровської області читайте за посиланням.