Україна переходить від ресурсної до „зеленої” економіки

За політикою енергоефективності та раціонального використання природних ресурсів – успішне майбутнє. Дніпропетровщина має потужний потенціал для того, щоб покращити свої конкурентні позиції та забезпечити нащадкам якісне життя, у тому числі за рахунок свідомого запровадження енергоефективних заходів і раціонального споживання природних ресурсів. Наразі наша область є пілотною в Україні, де запроваджується «зелена» економіка.

Для того, аби стимулювати підприємства переходити на енергоефективні технології Дніпропетровська облрада, торгово-промислова палата Дніпропетровщини за підтримки Уряду Німеччини провели конкурс ресурсоефективних ініціатив підприємств та науковців Дніпропетровщини „Зелений імпульс. Green Chamber Award”. „Дніпропетровщина – найбільш екологічно забруднений регіон, який до того ж споживає найбільшу кількість енергоресурсів. Тому такий конкурс став дієвим інструментом сучасного розвитку та спонукає до появи якісних рішень та інноваційних ідей, виявляє потенціал та заохочує до дії. Його мета — продемонструвати результати та переваги „озеленення” виробничих та управлінських процесів, залучити якомога більше підприємців, науковців, експертів Дніпропетровської області до вирішення питань енергозбереження”, — зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

Заявки на участь у конкурсі подало 35 підприємств та науковців регіону, які розробляють та впроваджують проекти та ініціативи, спрямовані на раціональне використання ресурсів. Серед запропонованих учасниками проектних рішень: використання альтернативних джерел енергії та відходів в якості сировини, рекультивація забруднених промислових зон та екопарковки, комплексна термомодернізація та переоснащення виробництв, соціальна відповідальність бізнесу та покращення соціальної інфраструктури для громади тощо. Конкурсна комісія у складі профільних експертів, науковців, підприємців, представників бізнесу обрали 6-х переможців. 28 лютого в обласній раді їх урочисто відзначили.

Цього дня експерти, науковці також обговорили питання професійної допомоги регіональному бізнесу , залучення фінансування енергоефективних проектів в приватному та комунальному секторі.  „Дуже важливо, аби із втіленням енергоефективних технологій, прості люди також  бачили реальне зменшення вартості комунальних послуг, та зменшення вартості товарів, вироблених з використанням енергоефективних технологій”, — зазначив, вітаючи переможців конкурсу, Володимир Тюрін, заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

Джерело: http://oblrada.dp.gov.ua/