Ведення бізнесу
Представництво Європейського Союзу в Україні запускає нову онлайн платформу для інформування українців про допомогу ЄС під час війни: www.eu4ukraine.eu
ЄС непохитний у підтримці України перед обличчям повномаштабного вторгнення Росії та жорстокого воєнного нападу. Євросоюз посилив політичну, гуманітарну, фінансову й військову підтримку України і системно запроваджує безпрецедентні масштабні санкції проти Кремля, аби підірвати його військову міць та через економічні важелі знизити потенціал виробництва засобів знищення й ураження, а також закупівлі зброї та комплектуючих у інших країн.
Від початку повномасштабної російської агресії ЄС мобілізував майже €7 мільярдів грантів і позик для макрофінансової, бюджетної, гуманітарної, надзвичайної та кризової допомоги Україні.
€2,5 мільярди військової допомоги виділено в рамках Європейського фонду миру на підтримку Збройних Сил України.
Екстрена допомога Україні через Механізм цивільного захисту ЄС (МЦЗ ЄС) є найбільшою та найскладнішою операцією МЦЗ ЄС за всю його історію. Підтримку через МЦЗ ЄС надають всі 27 держав ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія та з резервних запасів Єврокомісії «rescEU». Станом на 11 серпня 2022 року надіслано понад 66 тис. тон речей та обладнання, сукупна вартість яких становить близько 425 млн євро. На гуманітарні потреби людей, які постраждали від повномасштабного вторгнення, виділено 348 млн євро(включаючи 13 млн. євро для Молдови на підтримку українських біженців).
ЄС та його країни-члени співпрацюватимуть із міжнародними та європейськими фінансовими інституціями, партнерами й організаціями, щоб і надалі підтримувати Україну й допомагати їй забезпечувати нагальні фінансові потреби, забезпечувати роботу ключових установ, а згодом – відновити економіку країни та повноцінне функціонування механізмів демократії і системи управління на усіх рівнях.
Інституції Європейського Союзу, а також країни-члени, взаємодіють всередині України не тільки з державними органами, а й з організаціями громадянського суспільства, надаючи адресну підтримку групам населення, які постраждали від військової агресії Росії. Водночас, потужна підтримка надається українцям, які змушені були покинути Україну, рятуючись від війни, і перебувають зараз в країнах ЄС
На веб-сайті представлено вичерпну інформацію про різні напрямки діяльності Євросоюзу в Україні та її результати.
Нова комунікаційна платформа містить:
Джерело: www.eu4ukraine.eu