Ведення бізнесу
Програма підтримки молодіжних ініціатив впроваджується Агентством з розвитку приватної ініціативи (АРПІ) та Мережею українських ОГС для підтримки громад зі спадщиною GoHeritage! за співфінансування Фонду підтримки демократії NED (США).
До участі в програмі запрошуються лідери молодіжних ОГС України, в т.ч. студенти, вчителі, краєзнавці, знавці історії та культури місцевих громад технологи, літератори, інші творчі особистості і не тільки.
Мета програми: залучити молодь громад до порятунку та збереження культурної спадщини, яка потерпає від війни або перебуває поза увагою соціуму для підвищення її цінності, впізнаваності та популяризації такої спадщини у локальному, національному чи міжнародному вимірах.
Завдання програми
Ініціативи повинні бути реалізовані на рівні однієї або кількох місцевих громад України (крім громад на тимчасово окупованих територіях). Передбачається підтримати не більше одної ініціативи в конкретній громаді.
Програма охоплює три етапи: 1) подання концепцій ініціатив ОГС, що відповідають меті програми; 2) курс з комунікацій та адвокасі для представників ОГС, що подали найкращі концепції, доопрацювання ідей та підготовка повних форм проектних заявок; 3) реалізація та грантова підтримка відібраних ініціатив.
Етап 1. Подання концепції ініціативи
Подати концепцію ідеї необхідно до 30 грудня 2022 року, заповнивши заявку за цим посиланням
Для зручності підготовки і заповнення – заявка у форматі word доступна за посиланням.
До заявки необхідно долучити:
За результатами оцінювання буде відібрано не більше 20 концепцій ініціатив.
Результати відбору будуть оголошені 20 січня 2023 року.
Етап 2. CivicHeritageCamp для громадських активістів, авторів кращих концепцій
Після зазначеної дати 20 представників ОГС, що подали відібрані концепції, будуть запрошені тренінг-інтенсив CivicHeritageCamp, спрямований на поданих доопрацювання концепцій, та «прокачку» навичок залучення громадян, комунікації та адвокасі (громадянського представництва) задля порятунку культурної спадщини в кризових умовах. Отриманий досвід допоможе учасникам кемпу не лише підготувати і впровадити дієві проекти, але й сприяти системному залученню мешканців громад до справи збереження культурних надбань й посилення впливу культурної спадщини на розвиток громад та територій.
Орієнтовний час проведення освітнього кемпу – лютий – березень 2023 року. Точні дати курсу будуть повідомлені після завершення 1 етапу програми.
Етап 3. Грантова підтримка та реалізація обраних ініціатив
Спираючись на досвід та знання, отримані під час курсу, учасники зможуть підготувати й подати доопрацьовані пропозиції проектів своїх ініціатив на отримання субгрантів за участі креативних груп місцевих мешканців, насамперед молоді, та інших, зацікавлених сторін, наприклад, місцевої влади, меценатів, освітян, блогерів та ін.
Оголошення про подання проектної пропозиції буде опубліковано у березні – квітні 2023 року після проведення навчання. Подання повних пропозицій проектів очікується у квітні 2023 року. Точні часові рамки подання пропозицій буде повідомлена після завершення заходів етапу 2 програми.
За результатами оцінювання поданих проектних пропозицій учасникам, що набрали найбільшу кількість балів, відповідним ОГС будуть надані субгранти для реалізації відповідних ініціатив. Максимальний розмір субгранту у гривнях еквівалентний 2000 доларів США за курсом міжбанку на момент перерахування траншів субгрантеру. Всього у межах програми планується надати 5 субгрантів в.
Проекти субгрантів мають бути реалізовані до кінця серпня 2023 року.
Субгранти зокрема, але не виключно, можуть підтримати таку діяльність:
Заходи, що доносять до визначених цільових груп роль і значення спадщини громад у місцевому, національному та міжнародному вимірах (контекстах):
Не можуть бути профінансовані:
Якщо виникнуть питання – пишіть особисті повідомлення на сторінці Агентства з розвитку приватної ініціативи у Facebook або ж звертайтесь за емейлом: office@arpi.org.ua.
Програма здійснюється в рамках проекту «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект є продовженням та посиленням результатів діяльності АРПІ за підтримки NED. Завдяки цим проектам було впроваджено низку змін до стратегічних політичних документів й розширено простір залучення ОГС до збереження та управління культурною спадщиною. З 2019 до 2022 років лідери мережі підготували плани інтерпретації культурної і природної спадщини для 18 громад з 13 областей України, а також досягнули суттєвих зрушень у залученні мешканців громад до збереження локальних історій, старожитностей, у ревіталізації «комунальних» замків та палаців.
Джерело: www.gurt.org.ua