Ведення бізнесу
В ухваленій резолюції, депутати Європарламенту вимагають притягнути політичне та військове керівництво Росії до відповідальності за злочин агресії проти України.
Парламент заявляє, що звірства, вчинені російськими військами в Бучі, Ірпіні та багатьох інших містах України, свідчать про жорстокість цієї війни та підкреслюють важливість скоординованих міжнародних дій для притягнення відповідальних осіб до правосуддя згідно з міжнародним правом. Депутати Європарламенту закликають ЄС домагатися – у тісній співпраці з Україною та міжнародним співтовариством – створення спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування політичного та військового керівництва Росії та її союзників.
Як стверджують євродепутати, створення трибуналу заповнить вакуум у міжнародному кримінальному правосудді та доповнить слідчі дії Міжнародного кримінального суду, оскільки наразі він не може розслідувати злочин агресії у випадку України.
Політичне та військове керівництво Росії та Білорусі має бути притягнуте до відповідальності
Зазначаючи, що конкретні аспекти та склад спеціального трибуналу ще належить визначити, євродепутати підкреслюють, що він повинен мати юрисдикцію проводити розслідування не лише щодо Володимира Путіна та політичного й військового керівництва Росії, але й щодо Олександра Лукашенка та його соратників у Білорусі.
Депутати Європейського парламенту також наголошують, що підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу має розпочатися негайно та зосередитися на створенні механізмів суду у співпраці з Україною. Необхідно підтримати українські та міжнародні органи влади в процесі отримання ними доказів, що будуть використані в майбутньому.
Парламент твердо переконаний, що створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і міжнародній спільноті, про те, що президент Путін та російське керівництво в цілому можуть бути засуджені за злочин агресії в Україні. Депутати Європарламенту зазначають, що Російська Федерація під керівництвом Путіна більше не зможе повернутися до звичного ведення справ із Заходом.
Текст резолюції було ухвалено 472 голосами «за» та 19 голосами «проти», 33 депутати «утрималися».