Ведення бізнесу
Канада продовжує підтримувати Україну в захисті своєї території, суверенітету і незалежності від рф та притягнення країни-агресора до відповідальності, за її жорстоке та невиправдане вторгнення. Країна продовжує використовувати всі наявні засоби для підтримки економіки та народу України.
Уряд Канади рішуче виступає за посилення економічного тиску на країну-агресора. Канада запровадила санкції проти понад 1400 фізичних та юридичних осіб рф. У березні 2023 року Канада оголосила про заборону імпорту російської сталі, алюмінію, та похідну продукцію – від матеріалів для будівництва залізничних та трамвайних колій до трубопрокату.
Канада приєдналася до Дорадчої групи з розслідування воєнних злочинів в Україні (ACA) разом зі Сполученими Штатами, Великою Британією та Європейським Союзом. ACA буде безпосередньо підтримувати зусилля підрозділів з розслідування воєнних злочинів Генеральної прокуратури України щодо документування, збереження та аналізу доказів воєнних злочинів та інших звірств, скоєних в Україні, з метою забезпечення притягнення винних до відповідальності.
Від початку минулого року Уряд Канади надав Україні різноманітної допомоги на понад $8 млрд. До цієї суми входить більше $5 млрд фінансової допомоги, більше $1 млрд військової підтримки, $352,5 млн гуманітарної допомоги, $127 млн на підтримку економіки й більше $102 млн на безпекову та стабілізаційну допомогу. Слід зазначити, що в перерахунку на душу населення обсяг допомоги Канади України є одним із найвищих у світі. Крім того, наприкінці березня 2023 року державний бюджет України отримав $2,4 млрд (близько $1,8 млрд) від Канади як кредит на пільгових умовах.
Україна вже отримала сім вантажів гуманітарної допомоги від канадської сторони загальною вагою понад 25 тонн для подолання наслідків російської агресії. Також, Канада передала сім електричних трансформаторів, вартістю близько $2,2 млн, щоб допомогти відремонтувати енергомережу України, яка була зруйнована злочинними нападами росії на цивільну інфраструктуру. Ці трансформатори, доставлені через Механізм цивільного захисту ЄС.
У лютому 2023 року Канадою надано понад С$32 млн на підтримку подальшого зміцнення безпеки та стабілізації в Україні. Ця сума включає С$7,5 млн на заходи з розмінування; понад С$13 млн на зусилля з притягнення до відповідальності, в тому числі на боротьбу з сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом; понад С$12 млн на протидію хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним загрозам.
Уряд Канади надає Україні неоціненну воєнну допомогу, зокрема, гаубиці M777, танки Leopard 2, 200 бронемашин Senator, 4500 протитанкових гранатометів М-72, ЗРК NASAMS із відповідними боєприпасами, 39 броньованих машин бойової підтримки, протитанкову зброю, стрілецьку зброю, надає супутникові знімки та багато інших озброєнь.
У квітні 2023 року Канада оголосила про новий пакет військової допомоги для України на С$39 млн (майже $29 млн). Так, С$34,6 млн Оттава передасть до Трастового фонду комплексного пакету допомоги Україні (CAP) НАТО. Ці кошти витратять на: 3,3 мільйона літрів палива для України; модульні мости для перетину водних ділянок; проєкт щодо надання медичних аптечок. Ще приблизно С$2,5 мільйона підуть на 40 снайперських гвинтівок 50-го калібру та боєприпаси до них. Крім того, приблизно С$2 млн витратять на 16 нових радіоприймачів від L3 Harris для супроводу танків Leopard 2.
Канада зробила вирішальний внесок в обороноздатність України, роками допомагаючи військовою підготовкою наших захисників. Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводить навчання солдатів та офіцерів ЗСУ. Канадські інструктори на сьогоднішній день навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується на полігонах країн НАТО.
Підтримка Канади допомагає тримати українську економіку в стабільності, укріплювати обороноздатність ЗСУ, підтримувати вразливі групи суспільства, розслідувати воєнні злочини.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці також залишається важливим пріоритетом двох країн.
Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Канадою демонструє високий рівень партнерських відносин, адже зазначена держава є важливим торгівельним партнером області.
За результатами 2022 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області збільшився на 37,6%, що склало $34,8 млн. Серед товарів, які користуються найбільшим попитом у канадських споживачів є чорні метали та вироби, частини до залізничних локомотивів, судна, скло та вироби зі скла, тощо.
Експортні операції здійснювали 34 підприємства з Дніпропетровської області. Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу, переробної промисловості та машинобудівні підприємства.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів з Канади у Дніпропетровську область складав $6,0 млн та зменшився у порівнянні з 2021 роком на 60%. Дніпропетровщина традиційно купувала: харчові продукти, машини та обладнання, електричні машини, засоби наземного транспорту, інше.
Імпортні операції здійснювали 83 підприємства імпортери.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Імпортні операції переважно здійснювали торговельні, металургійні, переробні та харчові підприємства.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел