Глобальна енергетична криза, спричинена вторгненням росії в Україну, змінила структуру ринків природного газу

Ринок вимагає більш тісного діалогу між постачальниками та споживачами, які прагнуть забезпечити як короткострокову, так і довгострокову надійність поставок і скорочення викидів

Вторгнення росії в Україну у 2022 році спричинило першу по-справжньому глобальну газову кризу, коли ринки природного газу та ЗПГ зіткнулися з перебоями у постачанні та безпрецедентною волатильністю цін. Хоча безпосередні наслідки минулорічного шоку з постачанням зменшилися за останні місяці, структурні зміни, що виникли у 2022 році, зберігатимуться протягом років – і їх слід брати до уваги як політикам, так і учасникам ринку.

Про це повідомляє МЕА у своєму звіті.

Зазначається, що у цьому контексті архітектура глобальної безпеки газопостачання та гнучкість ринку, що лежить в основі, потребують ретельної переоцінки через дедалі тісніший діалог між постачальниками та споживачами.

Забезпечення надійного постачання ЗПГ, вимагатиме від політиків більш тісної координації з приватними гравцями та буде сприяти розвитку інноваційних комерційних пропозицій, нових механізмів закупівель та нових умов співпраці.” – пише агентство.

За даними МЕА, високий рівень запасів у сховищах на ключових азіатських та європейських ринках дає підстави для обережного оптимізму напередодні зимового опалювального сезону 2023-2024 років у Північній півкулі. Якщо наповнення сховищ триватиме зі швидкістю, яка спостерігалась із середини квітня, сховища ЄС досягнуть заповнення 90% своєї робочої ємності до початку серпня і можуть бути заповнені майже на 100% до середини вересня (у той час, як цільовий показник – 95% до 1 листопада);

Згідно зі звітом, основна невизначеність залишається перед майбутнім опалювальним сезоном. Холодна зима разом з повним припиненням постачання російського газу до Європи на початку опалювального сезону може відновити напруженість на ринку. Також може виникнути жорстка конкуренція за постачання газу, якщо в Північно-Східній Азії погода буде холоднішою, ніж зазвичай, і економічне зростання в Китаї буде сильнішим, ніж очікувалося.

Джерело: https://mind.ua/