Ведення бізнесу
21 вересня 2017 року у смт. Васильківка за ініціативою Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) та підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Г.О. Пригунова відбувся семінар „Підтримка малого та середнього бізнесу”. В заході взяли участь представники Дніпропетровської торгово-промислової палати, КП „Центр підтримки малого та середнього бізнесу″ ДОР″, Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Кооперативної Академії з питань кооперації Дніпропетровської обласної громадської організації „Сільськогосподарська консультативна служба”.
На семінарі були присутні керівники малих, середніх і фермерських підприємств та фахівці Васильківської, Петропавлівської та Покровської районних рад.
Метою семінару було розкриття потенціалу громад в умовах децентралізації щодо створення преференцій для малого та середнього підприємництва, фермерів та кооперативів, які працюють на території громади, запровадження передумов щодо підтримки власних інвесторів та залучення зовнішніх.
Фахівці Агентства у своєму виступі акцентували увагу присутніх на особливостях підтримки малого та середнього бізнесу регіону, а саме були презентовані наявні міжнародні та вітчизняні ресурси підтримки МСБ, механізми застосування преференцій через оптимізацію системи оподаткування для малих та середніх підприємств, а також наявні земельні ресурси для реалізації проектів.
Кучерявенко С.В. – віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати презентував центри підтримки експорту, центри підтримки бізнесу спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, які працюють при Дніпропетровській ТПП. Також зазначив, що ТПП націлений на підвищення конкурентоспроможності регіональних виробників, розширення можливостей виходу на національний і світовий ринки, залучення інвестицій. Надання зовнішньоекономічних і правових консультацій, штрихове кодування, здійснення кваліфікованих перекладів, проведення експертиз, сертифікації та декларування товарів, довідково-інформаційне забезпечення.
Одним з елементів розвитку територій є кооперативний рух, зокрема об’єднання громади навколо одного з виду економічної діяльності – молочарство, ягідництво, зберігання зерна та овочів, виробництво альтернативної енергії або надання туристичних послуг. „Етапи створення кооперативної організації, добре управління кооперативом, функціональний розподіл ролей, асоціативне життя кооперативів” – про це розповів тренер Кооперативної Академії з питань кооперації Дніпропетровської обласної громадської організації „Сільськогосподарська консультативна служба” у своїй презентації „Кооперація – шлях до успіху підприємців та громад”.
„Центр підтримки малого та середнього бізнесу створено з метою відновлення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, забезпечення його конкурентоспроможності та підвищення ролі у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку регіону″ – зауважив заступник директора Центру Шевченко М.І.
Фахівець ГУ Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області у своєму виступі щодо місцевих податків та зборів детально зупинилась на останніх змінах у Податковому кодексі, які спрямовані на забезпечення стабільної правової основи для ефективного розвитку підприємницької діяльності у Дніпропетровському регіоні.