Ведення бізнесу
Шість українських компаній отримали «Кліматичні інноваційні ваучери» (КІВ) на загальну суму 160 тисяч євро для проектів спрямованих на розробку та вдосконалення технологій скорочення викидів парникових газів (ПГ) і покращення споживання енергії.
Грантове фінансування нададуть підприємствам та консультаційним фірмам з Києва, Дніпра та Львова в рамках проекту, який був започаткований програмою ЄБРР “Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату” (FINTECC) (http://fintecc.ebrd.com/index.html ), яка фінансується Інвестиційним фондом сусідства ЄС (ІФС), і реалізується НУО «Грінкубатор» (http://climate.biz/aboutprog ).
Зокрема, ваучери отримала компанія «ВТС-Комплект» (Дніпро) (сайт – http://vtscomplecte.com.ua/ ) – за проект «домашній рекуператор з картону».
Як зазначив перший радник і начальник операційного відділу Представництва ЄС в Україні Йоханнес Бауер, Кліматичні інноваційні ваучери є важливим практичним механізмом підтримки, яку ЄС і ЄБРР надають українським фірмам для пілотного випробування нових технологій і зміцнення сталого розвитку.
Україна стала першою серед країн діяльності ЄБРР, яка може скористатися КІВ.
Передбачається, що до кінця 2018 року програма з надання КІВ, загальний бюджет якої становить 1 млн євро, надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в Україні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20 000 до 50 000 євро в залежності від інноваційності, складності і потенційних переваг. Додаткові отримувачі будуть визначені в ході ще трьох етапів конкурсного відбору, заявку можна розглянути за посиланням (http://climate.biz/howtoappply )
Програму ЄБРР FINTECC, призначену для передачі технологій у сфері пом’якшення наслідків кліматичних зміні клімату та адаптації до них, було запущено в Україні в лютому 2016 року. Трирічна програма FINTECC забезпечена грантовим фінансуванням у сумі 7 млн. дол. США, яке надав Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), а також грантом у розмірі 4 млн. євро від ІФС ЄС.
Довідково: Інноваційні ваучери – фінансовий інструмент, що дозволяє українським компаніям фінансувати впровадження кліматичних інновацій. Інноваційними Ваучерами можуть користуватись різні компанії – від розробників кліматичних технологій до тих, хто прагне їх використати для скорочення свого впливу на довкілля чи скорочення витрат енергії.
Джерело www.greencubator.info