Ведення бізнесу
Дніпропетровська область займає 2 місце по експорту після Київа та становить 13% від усього експорту України.
У Дніпропетровській області за 7 місяців 2017 року експорт українських товарів виріс на 22% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, імпорт товарів зріс на 32,1%.
Згідно інформації НБУ, у серпні українські компанії нарощували поставки олії та насіння олійних культур, ріс експорт м’яса та субпродуктів птиці, молочної продукції (в першу чергу вершкової олії). У Дніпропетровському регіоні практично в два рази зріс експорт молочної продукції, на 75,5% зріс експорт м’яса та субпродуктів птиці, на 11,5% – експорт олії рослинного та тваринного походження.
У свою чергу, фізичні обсяги експорту зернових знизилися. У Дніпропетровській області експортовано зернових культур на 22 млн грн., що на 34% менше ніж за аналогічний період минулого року.
Фізичні обсяги експорту чорних металів у серпні в порівнянні з липнем зросли завдяки налагодженню поставок сировини на заводи та відновлення роботи Дніпровського меткомбінату, але показники все ж були менші за торішні. Проте, надходження від експорту зросли завдяки зростанню світових цін. Експорт чорних металів в області зріс на 10,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Аналогічна ситуація з експортом залізних руд: фізичні обсяги скорочувалися через попит з боку вітчизняного металургійного сектора, але надходження зросли завдяки істотному зростанню цін на світових ринках. На 76,6% зріс експорт залізних руд в Дніпропетровській області в порівнянні з минулим роком.
У Нацбанку відзначають, що зростання імпорту товарів сповільнювався третій місяць поспіль в першу чергу за рахунок зменшення закупівель енергоносіїв. Фізичні обсяги імпорту природного газу залишалися значними, але істотно нижче торішніх показників через активізацію закупівель в 2016-м. У свою чергу, імпорт інших видів палива – вугілля та нафтопродуктів – продовжував зростати високими темпами.
Нагадаємо, згідно з даними облстату, за підсумками семи місяців 2017 го, область нарощує експорт чорних металів та виробів з них (52,4%), мінеральних продуктів (25,5%), а також експорт жирів та олії (5,6%). У структурі імпорту переважають мінеральні продукти: нафта, продукти її перегонки (37,5%), хімічна продукція (11,3%), чорні метали та вироби з них (10,9%).