Ведення бізнесу
Програма “Демократія і належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проєкту “Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення” у співпраці з Європейським Союзом, оголошує конкурс на підтримку ініціатив, що сприятимуть прозорому відновленню та розвитку громад із забезпеченням активного залучення до цих процесів громадськості.
Останній термін подання проєктних пропозицій – 15 березня 2024 року (15:00 за київським часом).
Незважаючи на те, що повномасштабна війна росії проти України триває, в територіальних громадах, які постраждали від війни, активно йде процес відновлення. Паралельно із процесом відновлення, нагальною є потреба у переосмисленні стратегічних документів, що регламентують питання розвитку територіальних громад із урахуванням змін, які відбулися в економічному, соціальному, демографічному та інших аспектах, що обумовлено суттєвим переміщенням людських ресурсів як в середини України, так і виїзду за кордон, а також релокацією багатьох бізнесів.
Вирішення багатьох аспектів відновлення та розвитку територіальних громад із врахуванням принципів сталого розвитку неможливо без активного залучення фінансування з різних джерел, зокрема, від міжнародних донорів. Втім, як свідчить практика, далеко не всі територіальні громади мають в системі своїх органів управління відповідні підрозділи та підготовлені кадри, спроможні забезпечити залучення та якісне адміністрування додаткових ресурсів. З іншої сторони, гострою залишається проблема щодо забезпечення системного залучення жителів територіальних громад для забезпечення більш ефективного відновлення та розвитку громад, а також прозорості використання бюджетних та залучених коштів.
Для сприяння вирішенню вказаних проблем, які пов’язані із забезпеченням стійкості, відновлення та сталого розвитку територіальних громад, оголошується цей конкурс.
Мета конкурсу – сприяння прозорому відновленню / розвитку громад із забезпеченням активного залучення до цих процесів громадськості.
До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні організації. Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані у будь-якому регіоні України.
Проєктна пропозиція може передбачати діяльність щонайменше за одним із трьох напрямків (наведений перелік можливих активностей в межах напрямків не є вичерпним):
1. Підвищення можливостей для сталого стратегічного планування в територіальних громадах:
2. Підвищення спроможності органів місцевої влади щодо планування та реалізації проектів відбудови / місцевого розвитку та залучення фінансування:
3. Прозорість та громадський контроль над витрачанням коштів на відбудову органами місцевого самоврядування та військовими адміністраціями, підвищення їх публічності та підзвітності:
Термін реалізації проєкту може бути не більшим, ніж 6 місяців. Орієнтовний термін початку реалізації проєктів – 1 травня 2024 р.
За підсумками конкурсу передбачається підтримати орієнтовно 12-13 проєктних пропозиції.
Діяльність за кожним проєктом має реалізовуватися у одній чи двох територіальних громадах, обраних учасником конкурсу в межах однієї області.
Переможцям конкурсу буде надано консультацію з питань принципів сталого розвитку та планування відновлення громад на засадах, дружніх до довкілля.
Проєкти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.
Перевага надаватиметься проєктним пропозиціям, які:
Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:
Загальний бюджет конкурсу – 12 000 000 гривень.
Останній термін подання проєктних пропозицій – 15 березня 2024 року (15:00 за київським часом).
Оголошення результатів – до 15 квітня 2024 року.
Проєктні пропозиції (аплікаційну форму з додатками) слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс». Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.
Проєктні пропозиції, які будуть зареєстровані на сайті МФВ після 15:00 15 березня 2024 року за київським часом, не розглядатимуться.
Проєктні пропозиції, подані в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуться.
Прийнятними вважаються витрати бюджету проєкту, які:
Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з:
Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному МФВ.
До 15% витрат бюджету проєкту можуть бути передбачені на власний розвиток спроможності організації, посилення комунікаційних навичок, навчання, рецензування, моніторинг та оцінку, мережування з партнерами, придбання ліцензійного програмного забезпечення, безпеку персоналу тощо.
Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення» (2023-2024 роки).
Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.
Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.
Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає.
Причини відмови в підтримці проєктної пропозицій не повідомляються.
Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проєктних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 11 березня 2024 р. на електронні адреси olkhova@irf.ua, narezhneva@irf.ua та orlovsky@irf.ua.
Програма «Демократія і належне врядування»:
Джерело: https://www.prostir.ua