Ведення бізнесу
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти №№10168-2 та 10169-2, спрямованим на боротьбу з “чорним зерном” та неповерненням валютної виручки, зазначається в повідомленні з депутатського корпусу.
Деталі
“Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №10168-2, яким внесяться зміни до Податкового кодексу щодо здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів. За – 236. Туди ж: ухвалили у другому читанні законопроєкт №10169-2 про внесення змін до Митного кодексу. За – 235”, – написав народний депутат Олексій Гончаренко.
При цьому нардеп вказав, що “під час розгляду правок до другого читання вдалося трошки виправити божевільні норми”.
Нардеп Ярослав Железняк вказав, що “прийняли замість нормальну правку №33. Тобто підтримали потім нормальну редакцію”. А також, що “штрафи за неподання звітів по КІКам були скасовані до кінця воєнного стану”.
Деталі
Згідно з пояснювальною запискою, обома законопроєктами пропонується запровадити механізми, які мінімізують можливості для зловживань при експорті аграрної продукції, що забезпечує більші валютні надходження до держави та впливає на стабільність національної валюти.
Як повідомили у профільному комітеті, проєктом закону №10168-2 надається право Кабміну запроваджувати режим експортного забезпечення щодо окремих видів товарів (переважно аграрна продукція за визначеними кодами УКТ ЗЕД), суть якого полягає у таких особливостях:
Проєктом №10169-2, як повідомляли у податковому комітеті, передбачаються такі особливості митного оформлення окремих видів аграрної продукції у період дії режиму експортного забезпечення, запровадженого урядом:
Зауваження
У Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА) висловили зауваження до законопроєктів, заявляючи, що вони, “імовірно, створять корупційні ризики через можливе встановлення ручного режиму регулювання агроекспорту”. Увагу звертають на норми щодо можливості блокування податкових накладних на експорт та порядок встановлення мінімально допустимих експортних цін.
Джерело: https://unn.ua/