Грантова програма Foodity для МСП та стартапів у галузі діджиталізації харчових технологій

Європейський Союз розпочинає набір команд на участь у грантовій програмі Foodity. Ініціатива спрямована на створення цифрових рішень у сфері харчових технологій і харчування. Запропоновані ідеї повинні захищати персональні дані громадян і залучати їх до розвитку здорових та корисних інновацій. Загальний бюджет проєкту — 1 млн євро

Можливості програми

У межах програми учасники матимуть можливість залучити до 187 500 євро грантового фінансування, а також отримати: 

  • Доступ до технологій: технічна підтримка для розробки своїх рішень.
  • Експертне наставництво: поради щодо розвитку бізнесу від маркетингу та продажів до фінансування, інноваційної стратегії та сталого розвитку.
  • Груповий коучинг: включаючи взаємний обмін між бенефіціарами відкритого конкурсу.
  • Технічну підготовку: навчання з актуальних технічних, підприємницьких та юридичних питань.

Відбір бізнес-проєктів

Запропоновані цифрові проєкти у галузі харчових технологій мають ґрунтуватись на соціальних інноваціях і включати заходи щодо залучення громадян до свого впровадження, а також бути зосередженими на темах: 

  • Досвіду покупок
  • Освіти
  • Надання послуг

Подані пропозиції повинні відповідати вимогам рівня технологічної готовності від TRL 4 (Технологія, перевірена в лабораторії з наявним лабораторним прототипом), TRL 5 (Альфа-прототип. Перші тестування проведені) та TRL 6 (Бета-прототип. Технологія, продемонстрована у відповідному середовищі) із можливістю розширення до TRL 7 (Демонстрація прототипу системи в робочому середовищі та на виставках).

Грантова програма складатиметься з трьох етапів:

  1. Пілотне тестування. Упродовж 9 місяців 6 відібраних команд-учасниць матимуть можливість залучити до 150 00 євро на розвиток запропонованих бізнес-рішень.
  2. Максимізація впливу.  Переможцями другого етапу зможуть стати 3 команди, які додатково залучать по 30 000 євро грантового фінансування на пілотне тестування своїх проєктів упродовж 3 місяців. 
  3. Церемонія нагородження. Серед двох кращих команд буде обрано одного переможця, який отримає 7 500 євро фінансового заохочення.  

Загалом, переможець грантової програми матиме можливість залучити до 187 500 євро фінансування.

Для кого?

Участь у програмі можуть взяти консорціуми у складі 2-3 комерційних та некомерційних компаній, які перебувають в одній з держав-членів Європейського Союзу або країн-учасниць програми Горизонт Європа (у тому числі й Україна), які є:

  • малими, середніми підприємствами або стартапами;
  • учасниками соціальних інновацій (НУО, ГО, академічні установи та дослідницькі центри, соціальні підприємства);
  • науково-технічними організаціями та університетами;
  • навчальними організаціями. 

Як взяти участь?

Для участі в грантовому конкурсі потрібно створити профіль компанії, після чого відповісти на питання форми англійською мовою. Дедлайн подання — 10 липня 2024 року

Знайти партнера для створення консорціуму МСП можуть на глобальній інтерактивній карті соціальних інновацій. 

Ознайомитись із деталями грантового конкурсу можна за посиланням.

Джерело: https://business.diia.gov.ua