Ведення бізнесу
Українські юридичні та фізичні особи тепер можуть підписувати документи з європейськими партнерами за допомогою єдиної онлайн-платформи. Система електронного документообігу Schrift (Шрифт) запровадила нову функцію, яка дозволяє використовувати як українські, так і європейські кваліфіковані електронні підписи (КЕП) на одній платформі.
Як це працює
Для підписання документа за допомогою Schrift не потрібно встановлювати спеціальні програми, достатньо веббраузера. Контрагент може підписати документ безкоштовно, навіть без створення свого акаунта, у гостьовому інтерфейсі.
Верифікацію підпису можна здійснити безпосередньо в системі Schrift або через офіційні ресурси, такі як czo.gov.ua та ec.europa.eu. Ці електронні підписи мають юридичну силу як в Україні, так і в Євросоюзі.
Контекст
Це стало можливим завдяки експериментальному проєкту, започаткованому урядом України та Європейським Союзом у листопаді 2022 року. Україна стала першою країною поза ЄС, яка отримала можливість взаємного визнання електронних довірчих послуг.
В Євросоюзі не використовують алгоритм підписання ДСТУ, який застосовується в більшості українських сертифікатів. Тому Мінцифри рекомендує використовувати українські КЕПи з міжнародним сертифікатом, наприклад Дія.Підпис.
До взаємного визнання українських та європейських КЕПів, діє порядок, що дозволяє визнавати українські КЕПи в Євросоюзі як удосконалені. Вони нижчі за рівнем довіри, але також мають силу доказу в європейських судах.
Schrift (Шрифт) – онлайн система електронного документообігу, управління завданнями та комунікаціями. Має компанії в Україні та в Євросоюзі.
Джерело: https://ain.ua/