Ведення бізнесу
Компанія «Інтерпайп» пропонує вдосконалити законопроєкт про страхування військових ризиків в частині розповсюдження страхування і на зони активних бойових дій.
Про це розповіла директорка із зв’язків з державними органами «Інтерпайпу» Наталія Сидорук на онлайн-заході «Що заважає металургійному виробництву зростати?», який провів Центр економічної стратегії спільно з German Economic Team. Медіа-партнером заходу виступив GMK Center.
Одне з трубних підприємств «Інтерпайпу» розташовано в місті Нікополь, яке знаходиться фактично на ліній фронту під постійними обстрілами. Такі надскладні умови функціонування вимагають додаткової державної уваги до мешканців та бізнесу, що живуть та працюють в таких обставинах.
«На сьогодні для таких прифронтових територій відсутня будь-яка економічна допомога з боку держави», – зазначила Наталія Сидорук.
Одночасно компанія має заперечення щодо законопроєкту про страхування військових ризиків в частині експортно-імпортних вантажних перевезень. Крім того, концепція, яка закладена в текст законопроєкту, має бутив цілому переглянута, оскільки там визначаються зони ризику – зони активних бойових дій і 100 км від цих зон, яка не буде охоплюватись страхуванням воєнних ризиків.
«На прикладі представленого тексту законопроєкту змоделюємо ситуацію. Наш завод знаходиться в Нікополі, в самому центрі активних бойових дій. Коли ми вивозимо свою продукцію з міста і проїзжаємо ще 100 км – це усе не покривається страхуванням. Страхування наступає на відносно безпечній території. В чому тоді сенс для нас?», – сказала GR-директор «Інтерпайпу».
За словами Наталії Сидорук, ці проблемні питання були порушені перед НБУ, і очікується, що вони будуть враховані під час подальшого розгляду законопроєкту про страхування військових ризиків.
Як повідомляв GMK Center, виробництво сталі в «Інтерпайпі» за січень-червень 2024-го зросло на 24,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 428 тис. т. Випуск труб збільшився на 23,4% р./р. – до 258 тис. т. Виробництво залізничної продукції за період зросло на 19,1% р./р., до 56 тис. т, зокрема, залізничних коліс – 42 тис. т (+20% р./р.).
Нагадаємо, що протягом першого півріччя 2024 року компанія «Інтерпайп» перерахувала до бюджетів усіх рівнів та позабюджетних фондів 2,4 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг податкових відрахувань збільшився на 37%.
«Інтерпайп» – міжнародна вертикально інтегрована трубно-колісна компанія, що входить до топ-10 виробників безшовних труб у світі та до топ-3 виробників цільнокатаних залізничних коліс.
Джерело: https://gmk.center