Ведення бізнесу
Партнер Дніпропетровського інвестиційного агентства, Торгово-промислова палата України продовжує цикл щомісячних досліджень «Барометр бізнесу» – це бачення компаній та підприємців, які є членами та партнерами Торгово-промислової палати України, яке відображає очікування щодо зміни бізнес-середовища в наступному місяці у порівнянні з попереднім.
Дослідження базується на опитуванні, яке враховує стан показників діяльності респондентів за ключовими секторами економіки – виробництво, будівництво, торгівля, послуги. зазначене опитування адаптовано до потреб членів та партнерів Торгово-промислової палати України. Особливістю «Барометру бізнесу» є включення спеціалізованих галузевих питань та аналіз стану експорту, що надає динамічний погляд на діловий клімат ринку України.
У грудні 2024 року загальний індекс Барометру бізнесу знизився до позначки 39 пунктів, демонструючи падіння на ⇩-0,4 пункти порівняно з минулим місяцем. Це найнижче значення за весь період регулярних спостережень, починаючи з жовтня 2023 року.
Негативні очікування домінують у всіх без виключення секторах. Секторальні субіндекси Барометру знаходяться нижче нейтральних 50 пунктів. Помірно послабились негативні очікування у секторах торгівлі (44,8⇧+3,8) та послуг (43,0⇧+2,5), але песимістичні настрої продовжують переважати над оптимістичними. Вперше з квітня 2024 року Барометр сектору будівництва опустився нижче 50 пунктів (47,0⇩-5,9). У секторі виробництва спостерігаються найбільш обережні очікування, а кількість скептиків збільшується з прискоренням (32,9⇩-4,1).
Незалежно від розміру бізнесу у всіх категоріях домінують негативні очікування. Лише середні підприємства несуттєво послабили свої песимістичні настрої (39,8⇧+1,8). Натомість представники мікро, малі та особливо великі підприємства демонструють збільшення кількості невпевнених в економічному покращенні респондентів (41,9⇩-0,4, 36,4⇩-1,5 та 35,0⇩-7,2 відповідно).
Бачення експортерів щодо майбутнього знаходиться у тренді, притаманному всьому бізнесу й характеризується незначним посиленням песимістичних очікувань (38,9⇩-0,6).
Результати відповідей на запитання стосовно впливу на бізнес банківських обмежень на перекази свідчать, що переважна більшість бізнесу (понад 80%) очікує певні негативні наслідки. Так, 31% респондентів очікують ускладнення співпраці з клієнтами, 28% – обмеження в управлінні рахунками, 16% – зростання адміністративного навантаження та 6% – втрати конкурентоспроможності. І лише 19% зазначили, що додаткові обмеження не вплинуть на їх бізнес.
Більш детальна інформація доступна за посиланням.
Щомісячно, крім регулярного опитування, респонденти можуть відповісти на «гаряче» питання місяця та звернутися на гарячу лінію ТПП України.
Опитування проводиться у верифікованих чат-ботах в Telegram та Viber і потребує лише 2 хвилини часу.
Джерело: https://ucci.org.ua/