Ведення бізнесу
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії послідовно виступає за підтримку України в перемозі над російським агресором. Для цього Лондон надає Києву військову, гуманітарну та фінансову допомогу, загальна сума якої згідно даних британського парламенту, після повномасштабного вторгнення рф склала понад $16 млрд.
Країна залишається одним із провідних донорів військової підтримки. У 2024 році Велика Британія продовжила надавати значну підтримку Україні у її протистоянні російській агресії та планує посилити свою підтримку в 2025 році. Йдеться також про надання нової зброї, додаткових грошей та підтримки оборонної промисловості.
Лондон продовжує активно запроваджувати санкції проти російської федерації у відповідь на її агресію проти України та інші міжнародні порушення. Ці обмеження спрямовані на послаблення російського військово-промислового комплексу та обмеження можливостей росії вести війну. Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Велика Британія запровадила санкції проти понад 1800 фізичних та юридичних осіб. Ці заходи включають заморожування активів, заборону на поїздки та обмеження на експорт до росії товарів і технологій, які можуть бути використані у військових цілях.
12 січня 2024 року було підписано Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Сполученим Королівством, що стала першою в рамках Спільної декларації про підтримку України, підписаної країнами Групи Семи (G7) у липні 2023 року.
У другу річницю повномасштабного вторгнення росії Сполучене Королівство виділило $11 млн гуманітарного фінансування для Міжнародного руху Червоного Хреста та Гуманітарного фонду України. Ці кошти спрямовані на підтримку найбільш уразливих верств населення та реагування на надзвичайні ситуації.
У вересні 2024 року під час візиту до Києва міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі оголосив про новий пакет фінансової допомоги Україні на суму понад $780 млн. З них $484 млн були спрямовані на підтримку життєво важливих державних послуг, включаючи підтримку роботи шкіл та лікарень, виплату заробітної плати державним службовцям та фінансування пенсій.
Також Лондон надав Україні екстрену підтримку в розмірі $45,5 млн для відновлення енергетичної інфраструктури та підтримки найбільш уразливих верств населення.
Уряд Великої Британії анонсував новий пакет військової допомоги Україні на суму 500 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно $617 млн). До нього увійшли 60 суден, понад 1 600 ударних та зенітних ракет, понад 400 транспортних засобів, включаючи 160 тактичних автомобілів Husky, та майже 4 мільйони набоїв до стрілецької зброї.
Окрім того Велика Британія оголосила про надання Україні кредиту в розмірі 2,26 мільярда фунтів стерлінгів (близько $2,93 млрд) для закупівлі необхідного військового обладнання. Погашення кредиту планується за рахунок доходів від заморожених російських активів.
У Сполученому Королівстві продовжують активно проводити навчання українських військовослужбовців – зокрема вже пройшли навчання 51 тис. бійців ЗСУ. Ця програма продовжиться щонайменше до кінця 2025 року, демонструючи непохитну відданість Великої Британії підтримці України.
У серпні 2024 року Верховна Рада України ратифікувала угоду, яка продовжує безмитну торгівлю між Україною та Великою Британією до 31 березня 2029 року. Це рішення сприятиме збільшенню експорту українських товарів з високою доданою вартістю, таких як борошно, зерно, молочна продукція, м’ясо птиці та інші.
Знаковою подією стало підписання 100-річної Угоди про партнерство між Великобританією та Україною, яка покликана побудувати міцні зв’язки між двома країнами в усьому спектрі відносин: від торгівлі, безпеки та оборони, до науки та технологій, освіти, культури тощо.
Велика Британія залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про високий рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.
Британські підприємства найбільш зацікавлені у чорних металах та виробах з чорних металів, електричних машинах, залізничному устаткуванні тощо. За результатами 2023 року обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $24,6 млн та збільшився у порівнянні з 2022 роком в 2,5 рази.
53 підприємства Дніпропетровської області експортували свою продукцію на британський ринок, це підприємства металургійного комплексу, машинобудівні, переробні та аграрні компанії.
Імпорт товарів з Великої Британії в Дніпропетровську область збільшився на 72,7% та складав $48,9 млн.
Своєю чергою 240 підприємств імпортерів регіону купували британські товари, а саме: алкогольні та безалкогольні напої, фармацевтичну продукцію, засоби наземного транспорту та інше.
Імпортні операції переважно здійснювали підприємства переробної промисловості, фармацевтичні та торговельні компанії.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел