Ведення бізнесу
27 липня у Дніпропетровській обласній раді пройшла нарада щодо пріоритетних напрямів інвестування під головуванням заступника голови обласної ради Володимира Тюріна та за участі керівників провідних промислових підприємств регіону.
Індикатором успішності такої наради став відкритий діалог між представниками влади та промисловості метою якого було визначення приорітетних напрямів інвестування у Дніпропетровській області та чітке розуміння подальших кроків розвитку промислових галузей регіону. Ініціаторами проведення заходу стало Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (DIA).
«Дніпропетровська область ще з початку XX сторіччя є знаним промисловим центром, який сформував приток іноземних інвестицій, але розпад Радянського союзу та бойові дї на Сході України суттєво вплинули на структуру економіки області. Це змусило наших промисловців шукати нові ринку збуту та переформатовувати свої виробництва. Зараз ми вже можемо бачити позитивну тенденцію навіть у порівнянні з 2016 роком. Пририріст по макроекономічним показникам ВВП у 2017 році по відношенню до 2016 року склав 3% з показником 12,5 млрд дол. США. Капітальні інвестиції за підсумками 2017 року склали 1,5 млрд дол. США. Що стосується обсягів реалізації по галузях економіки, то в 2017 році було реалізовано продукції на суму понад 32 млрд дол. США. З них за обсягами промисловість займає перше місце з показником в 16,34 млрд дол. США, що становить майже половину всієї реалізованої продукції. На другому місці – послуги, які стрімко наздоганяють за своїми обсягами промисловий сектор. На третьому – агропромисловий комплекс і на четвертому сектор будівництва», – підкреслив заступник голови обласної ради Володимир Тюрін.
Фахівцями агентства на основі статистичних та аналітичних даних були запропоновані для обговорення наступні напрями для інвестування:
Генеральний директор ТОВ «Астра» Володимир Тарабан аналізуючи запропоновані напрями інвестування підтвердив їх актуальність, так як значна частка зазначеної продукції є імпортною. Компанія «Астра» розглядає можливість реалізації інвестиційних проектів саме в сфері холодильного обладнання та компресорів.
«Аналізуючи різні напрями промислового сектору, ми зосередили увагу саме на машинобудуванні, тому що саме ця галузь відчула найбільше падіння, яке з 2012 року склало 46,4%. Підтримка та реалізація проектів у зазначеному напрямі є найбільш актуальною у економіці регіону», – заявила директор DIA Валентина Затишняк.
По закінченню заходу учасники наради подякували за проведення такого заходу та виразили побажання зробити такі наради регулярними.
DIA у подальшому планує проведення таких нарад з представниками сільськогосподарського сектору, секторами послуг та будівництва.
У разі зацікавленості підприємств щодо участі у нараді, просимо звертатися до Дніпропетровського інвестиційного агентства.