ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) в першому півріччі інвестував у розвиток виробництва $117 млн. З них капітальні інвестиції – $61,6 млн, а операційні витрати – $55,6 млн.

Наразі АМКР працює над будівництвом сучасного фабрики огрудкування. Її запуск дасть можливість закрити два аглоцеха. Потужність нової фабрики сягне 5 млн т окатишів на рік. Інвестиції в цей проєкт становлять близько $300 млн.

Крім того, на підприємстві ведуться роботи з реконструкції агломераційного цеху №2. Модернізовано вже чотири з шести агломашин цеху. Цей проєкт є вкрай важливим з погляду екології та оцінюється у $180 млн.

Також тривають пусконалагоджувальні роботи на нових машинах безперервного лиття заготовок №2, 3. Вартість реконструкції обладнання становить $160 млн.

Ведуться роботи на 13-й секції рудозбагачувальної фабрики №2. Компанія встановила нові гідроциклони вартістю $330 млн. Також підготовлено ​​територію для будівництва нового відвалу «Степовий-2».

У 2019 капітальні та операційні витрати «АрселорМіттал Кривий Ріг» становили $415,4 млн. За 14 років роботи в Україні загальні інвестиції компанії сягнули $9,7 млрд.

У 2006-2019 рр. АМКР інвестував в екомодернізацію 6,8 млрд грн. За цей час підприємство реконструювало й побудувало понад 120 високоефективних газоочисних установок, на 42,7% скоротило викиди в атмосферу та на 78,4% – скидання стічних вод.

Протягом найближчих п’яти років АМКР планує інвестувати у виробництво $1,5 млрд, у тому числі $700 млн у модернізацію обладнання з екологічними цілями до 2023 року.

Довідково:

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – металургійне підприємство повного циклу, входить до групи ArcelorMittal. Комбінат охоплює весь виробничий ланцюжок – від видобутку залізної руди й виробництва коксу до виготовлення готової металопродукції. Підприємство виробляє напівфабрикати, а також сортовий і фасонний прокат.

Джерело: www.gmk.center