Ведення бізнесу
Позиція Аргентини щодо російсько-української війни є відверто сприятливою для України, оскільки вона чітко засуджує російське вторгнення та підтримує резолюції щодо України в ООН, також підтримує ініціативи щодо переслідування росіян, винних у воєнних злочинах в Україні, в рамках Міжнародного кримінального суду. Крім того, Аргентина надає українцям гуманітарну допомогу та сприятиме об’єднанню Латинської Америки навколо України, щоб відіграти одну з провідних ролей в імплементації української Формули миру.
Новообраний президент Аргентинської Республіки Хав’єр Мілей запропонував президенту України Володимиру Зеленському провести в Аргентині саміт миру за участю країн Латинської Америки. Загалом президент Аргентини рішуче підтримує Україну, та ставить у перелік автократичних держав росію поряд з Китаєм, які є ворогами свободи.
Наразі в Аргентинській Республіці 450-500 тисяч нащадків українців, які переїхали до «Срібної країни» наприкінці XIX-на початку XX сторіччя. З початку повномасштабного російського вторгнення українська громада в Аргентині бере активну участь у зборі та направленні на Батьківщину гуманітарної допомоги (продукти харчування, велосипеди для людей з обмеженими можливостями, ліки й таблетки для очищення води тощо). Крім того, українська діаспора організовує мітинги, пікетує російське посольство в Буенос-Айресі, долучається до проведення міжнародних тематичних круглих столів, конференцій та дискусій з проблематики російської військової агресії.
Нині Аргентина на першому місці в Латинській Америці за обсягом транспортованої до України гуманітарної допомоги. Загалом з початку повномасштабного вторгнення росії, Аргентина надіслала в Україну понад 122 тонн гуманітарного вантажу.
Від початку війни в Україні греко-католицькі храми в Аргентині щодня залишаються відкритими для молитви. Дуже швидко й ефективно збирається гуманітарна допомога (ліки, продукти харчування, одяг та інше). В українському греко-католицькому кафедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці проведено богослужіння за мир в Україні, в якому взяли участь також і представники українських громадських організацій та аргентинського уряду. 2 березня в Буенос-Айресі спільно молились «за швидке відновлення миру і безпеки для тих, що сьогодні страждають від жахів війни в Україні» представники різних конфесій і релігій: євреї, мусульмани, протестанти, католики.
Військово-повітряні сили Аргентини направлять в Україну два гелікоптера Мі-171Е. Під час візиту президента України на інавгурацію Хав’єра Мілея, було домовлено про передачу українській державі двох гелікоптерів для рятувальних операцій.
Україна й Аргентинська Республіка розглядають можливість співпрацювати в різних напрямах, зокрема в енергетичному, металургійному та науковому, щоб у рази наростити торгівельний обіг між двома державами.
Аргентина залишається важливим торговельним партнером Дніпропетровської області. Про рівень партнерських відносин свідчить двосторонній аналіз зовнішньої діяльності.
Аргентинськи підприємства зацікавлені у чорних металах та виробах з них, приладах та апаратах оптичних, фотографічних. Обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $2,1 млн та зменшився у порівнянні з 2021 роком на 63,6%.
3 підприємства Дніпропетровської області експортували свою продукцію на аргентинський ринок, це підприємства металургійного комплексу та торгівлі.
Своєю чергою 39 підприємств імпортерів регіону найбільше купували аргентинські товари, а саме: насіння та плоди олійних культур, машини та обладнання, рибу та ракоподібних, їстівні плоди та горіхи, жири та рослинні олії, інше. Імпорт товарів з Аргентини в Дніпропетровську область зменшився на 18% та складав $7,3 млн.
За обсягом імпортованої продукції до ТОП-5 увійшли наступні підприємства імпортери:
Імпортні операції переважно здійснювали підприємства харчової, машинобудівної, переробної промисловості та торгівлі.
Джерело: інформацію для підготовки статті взято з відкритих онлайн джерел