«АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував в реконструкцію стану-250-4 понад $ 50 млн

«АрселорМіттал Кривий Ріг» приступив до гарячих випробувань дрібносортного стану № 250-4, в реконструкцію якого інвестовано понад $ 50 млн. Частина коштів витрачена на покупку устаткування італійської компанії Danieli.

Четвертий дрібносортний стан був зупинений на початку року. За цей час були побудовані фундаменти та встановлені нові передчорнові кліті, нагрівальна піч, газопідвищуюча та газозмішувальна станції, лінії термозміцнення та упаковки. Також побудована нова лінія виробництва арматури з шпулерним намотуванням. Відремонтовано три електромостових крани та ще два реконструйовано для транспортування бунтів. Всю технологічну лінію стану перевели на цифрову систему управління. Нове електрообладнання спроектувала та поставила французька енергомашинобудівна компанія Schneider Electric.

До реконструкції стан міг випускати продукцію лише з квадратної заготовки перетином 80х80 мм, яку виробляли в цеху блюмінг за застарілою технологією. Тепер від неї можна частково відмовитися та випускати арматурний і сортовий прокат із заготовок 130х130 мм і 150х150 мм, отриманих на машинах безперервного лиття заготовок. Одна з них (МБЛЗ-1) була побудована у 2011 році, ще дві (МБЛЗ-2,3) підприємство добудовує цього року.

Завдяки поетапному оновленню сталевого та прокатного виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» зможе збільшити випуск арматури з литої заготівки. Це дозволить зменшити витрати, покращити якість арматури, понизити кількість претензій від споживачів, розширити сортамент. З’явиться можливість випускати арматуру №№ 8–24 в бунтах з шпулерним намотуванням. Плюс – виробляти арматуру в пачках довжиною до 14 метрів з використанням нової механізованої лінії упаковки.

В результаті реконструкції продуктивність стану зросте з 800 до 1040 тис. тонн на рік. При цьому зменшиться використання енергоресурсів. За проектними розрахунками, викиди в атмосферу по основним забруднюючим речовинам знизяться на 131 тонну на рік, у тому числі по найбільш поширених газоподібних з’єднаннях – на 129,8 тонни на рік.

Замість двох застарілих нагрівальних печей буде використана одна сучасна – компанії Danieli. Ця піч з крокуючими балками має ряд переваг: метал в ній нагрівається з усіх боків, а не з одного, як в старих. Також можна легко змінювати режим нагрівання, що актуально під час зміни сортаменту, – тим самим підвищувати енергоефективність печі.

Нова піч при максимальному режимі та використанні природно-коксо-доменної суміші (21 500 нм3/рік) дозволить понизити вжиток газоподібного палива другим сортопрокатним цехом. Зокрема, доменного газу – на 80,9 млн кубометрів на рік, коксового газу – на 17,7 млн куб./рік, природного газу – на 38,9 млн куб/рік.

Пальники фірми Danieli виготовлені з використанням сучасних технологій, тому викиди не перевищать нормативів, встановлених природоохоронним законодавством.

Джерело: www.ukraine.arcelormittal.com